Real Madrid doma podlehl Barceloně 1:3

December 11th 2011

Real Madrid vstřelil gól po pouhých 22 sekundách díky velké hrubce hostujícího gólmana Valdese, ani to mu ale nepomohlo k výhře.

Barcelona se tedy po tomto vítězství posunula na 1. místo v tabulce právě před Real Madrid, jenže ten má ještě zápas k dobru a může se tak vrátit zpět na 1. místo v tabulce (zápas se hraje 17.12. proti Seville). Jak již jsem se zmínila Real Madrid vstřelil gól po pouhých 22 sekundách a byl to tedy nejrychlejší gól v El Clásicu. Dosud byly nejrychlejší góly v podání: RM – Alonso (sezóna 1939/40) a z Barcelony (sezóna 1987/88).

Statistiky se nemýlily, trenér Barcelony Guardiola už na Santiago Bernabeu neprohrál 3 roky a po včerejším večeru se to k jeho radosti nezměnilo. První gól v podaní Barcelony zařídil “opět” Messi který svým fantastickým vedením míče utekl hráčům Realu a poté nahrál Sánchezovi na vyrovnávací gól. Druhý gól Barcelony padl krátce po začátku druhé půle a jeho autorem byl Xavi Hernández. Poté se ukázalo že Barcelona nebojovalo o Fabregase zbytečně, když Dani Alves nacentroval míč přesně na jeho hlavu a bylo to 1:3 z pohledu Realu Madrid.

Toto utkání si nikdo z Realu Madrid ale hlavně Ronaldo, který mohl zvyšovat na 2:0 a poté vyrovnat před prázdnou bránou na 2:2 nedá za rámeček.

  • Barca má tak 37 bodů stejně jako Real, ale Real stále zápas k dobru
  • Real po 15-ti vítězných zápasech v řadě ztratil body

Highlights ze zápasu