Pro Plzeň je tento rok velmi úspěšným

December 11th 2011

I zázraky se dějí. Jasným příkladem je v tomto roce FC VIKTORIA PLZEŇ 

 

Plzeň má za sebou velmi úspěšný rok plný překvapení a velmi drsných zápasů. Ale i přes to, že Plzeň nedokázala porazit velkoklub Barcelonu si tento tým zaslouží ohromnou úctu už jen, proto, že předvedla opravdu fantastické zápasy, které si budeme ještě dlouho pamatovat. Plzeň měla tento rok velmi nabitý spolu s fanoušky, který bylo minimálně 1000  se dostali na známé stadióny. V tomto roce získali fotbalisté Plzně český titul, Superpohár a probojovali se do slavné Ligy mistrů.

Dostávám se k tomu, že se Plzeň dostala i přes těžké soupeře do jarní Evropské ligy, kde se bude muset poprat s dalšími známými a těžkými soupeři. Trenér Vrba by si rád zahrál proti méně “profesionálním” týmům jako je například Kodaň nebo Trondheimu. Vrba by rád dostal Manchester United až po prvním dvojkole i, když si fanoušci a hráči přejí jako první právě MU.

“A závěrečná remíza s AC Milán je pro nás obrovská vzpruha do jara,” řekl ve čtvrtek vpodvečer v pořadu Téma pro hosty Pavla Čapka na ČT4 plzeňský trenér Pavel Vrba. Co ještě o plzeňské pouti Ligou mistrů prozradil?

Inspirace

Ano inspirace ta k fotbalu prostě patří stejně jako zkušenosti proti takovým “velkoklubům”. Trenéři po hráčích z Plzně chtějí už něco jiného protože po takových zápasech a zkušenostech si prostě trenér Vrba určitě nemohl odpustit “nastudovat” hru Barcelony a AC Milán. Vrbu tyto zápasy ovlivnili a, tak je jasné, že vzhledem k tomu, že hráči Plzně ještě nejsou tak zkušení, snaží se jim to do hlavy dostat o něco více. Hru soupeřů studoval Vrba pečlivě a samozřejmě si pouštěl i jejich videa a, tak má jasné poznatky ze hry. Pohyb a styl hraní + taktiky. To je hodně důležité pro budoucnost takového týmu.

Stadióny

Doslova každý fotbalový hráč by si rád jednou zahrál na takovém stadiónu jako je Nou Camp a San Siru. Díky Lize mistrů a dobrým výkonům Plzně si hráči mohli vychutnat atmosféru stadiónů naplno, jak se patří. Na hráče dýchla taková ta správná atmosféra takových stadiónů, kde hrají fotbalové hvězdy světa. Vzpamatovat se na takových stadiónech e velmi těžké, ale na Nou Campu hrála PLzeň s Barcelonou aspoň ze začátku vyrovnaně.. Nakonec to skončilo 2:0 pro Barcelonské hvězdy.

Petr Jiráček

Z vlastní zkušenosti a sledovanosti mohu říct, že jsem Petra nikdy neviděla hrát s takovou bojovností a sílou jako například v Lize mistrů nebo v reprezentaci, kde také dokázal, že je to velmi dobrý záložník se, kterým to nebudou mít hráči v budoucnosti lehké. Petr Jiráček se velmi vypracoval, jak v národním týmu, tak v klubu. Plzni hodně pomohl a zaslouží si obdiv.

Klíčový zápas v Borisově

I tyto zápasy s Borisovem byli pro Plzeň jednou ze zkušeností, kterou získali v Lize mistrů. V tomto zápase byla znát velká nervozita obou týmu a, tak jsme se po několika neúspěšných akcí a pokud si vzpomínáte v tomto zápase byla velmi nepříjemná mlha, která, ale nezastavila Bakoše, který jediný gól utkání střelil před koncem první půle. Bohudík si v tomto zápase Borisov nevytvořil úspěšné akce a, tak se Plzeň mohla aspoň z části radovat z postupu do Evropské ligy.

Zápas s AC Milán a fantastické vyrovnání

Takové nečekané akce jako předvedla Plzeň v tomto zápase uvidíme už jen těžko. Zápas byl sám o sobě velmi napínavý. Plzeň v tomto utkání velmi překvapila a první poločas se zdál být pro Plzeň úspěšným. Zápas si prý tým pokazil sám v prvním poločase se Milán moc nepředvedl za to v druhé polovině to Plzni vrátil i s úroky. Dva rychlé góly otočili tento zápase úplně v jiný zápas. V závěru se však Plzni ty neúspěšné akce vrátili a Plzeň, tak zařídila fantastickou remízu a zážitek pro fanoušky.

 

 
 
 
Zdroj:http://fotbal.idnes.cz/vrba-nekoho-z-manchesteru-radeji-lehciho-soupere-pro-osmifinale-p8i-/fot_pohary.aspx?c=A111210_1699396_fot_pohary_ten