Extraliga žen v pozemním hokeji – Hradec vs Rakovník

September 16th 2014

O víkendu se fanoušci pozemního hokeje a přesněji ženské extraligy mohli sejít na dvou místech a to v Hradci a na Pragovce. Zápase se odehrál na zcela novém hřišti ve zcela novém areálu, kde se také uskutečnil (na začátku září) poprvé kvalitní turnaj neboli World League. Diváci tedy těsně před polednem mohli sledovat atraktivní utkání mezi Hradcem a Rakovníkem. 

13.9.2014  11:00 Hradec – Rakovník 2:5 

Poprosila jsem Karolínu Kříženeckou trenérku a hráčku v jednom o krátký report.

Zápas v Hradci měl pro Rakovník dvě “poprvé”.  Poprvé se hrálo 4×17,5 min, což je pro tým, který má hrajícího trenéra velmi efektivní, a poprvé Rakovník také musel bohužel hrát 55 minut bez brankařky, která se zranila. Rakovník si naštěstí vytvořil náskok 2:0 ještě před zraněním brankařky a paradoxně dokázal i v tíživé situaci, kdy místo brankařky zaskakovala jedenáctá hráčka v poli bez výstroje, ještě zvýšit stav utkání na 3:0. Po několika chybách a proměněném trestném rohu se však stav skóre upravil před poločasem na 3:2.

Druhá část zápasu se však zcela nesla v režii Rakovníka. Téměř bezchybný taktický výkon celého týmu zabránil Hradci vstřelit další branku a Rakovník si odvezl z Hradce cenné vítězství 5:2.

 

Zajímavost:

  • Karolína Kříženecká vstřelila v zápase svoji 100. a 101.ligovou branku, čímž se stala čtvrtou členkou klubu ligových kanonýrek.

Branky:

  • Hudečková – 2x, Kříženecká – 2x, Knorová – 1x.