Extraliga žen v pozemním hokeji – Praga vs Hostivař

September 19th 2014

První kolo ženské extraligy započaly také další dva ženské týmy a to Pragovky a Hostivaře. Pragovce se na domácím hřišti podařilo porazit „bílý balet“ docela vysokým výsledkem 4:1.

Začátek zápasu vypadal vyrovnaně. Důležité je zmínit, že oba dva pražské celky mají nové hlavní trenéry. Tým Pragovky již netrénuje Miloš Kavan, ale Ondřej Vudmaska. Na druhé straně se za na místo Antonína Kemra postavila Lenka Brtvová – bývalá česká reprezentantka. Oba dva týmy tak šly do zápasu pravděpodobně s novými taktikami a systémem.

Monika Košťálová – dovolím si pár vět k zápasu.

S hlavní trenérkou Lenkou Brtvovou jsem spokojená. Je to něco jiného a to jsme potřebovaly. Co se týče víkendové hry, tak jsme samozřejmě chtěly vyhrát, ale nedokázaly jsme se vyvarovat laciných chyb. V obraně jsme například nereagovaly na volné a velice nebezpečné hráčky v kruhu. Z toho jsme vlastně dostaly dva zásadní góly. Kdy Klára Kyndlová objela kruh a úplně bez stresu nám vstřelila gól. Další laciná a zásadní chyba, která by se už podruhé stát neměla, byla ta, kdy naše obrana pouze hlídala prostor ale ne hráčku Veroniku Decsyovou, která měla na hokejce míček asi půl minuty, a nikdo nebyl tak moc agresivní, aby k ní přistoupil a jakkoliv jí míček vzal. Další dva góly padly z rohu.

Co se týče naší hry a nového systému tak to nebylo zas tak příšerné. Jelikož jsme předchozí sezóny hrály pouze přepalovanou, tak to pro nějaké holky, které nehrají v reprezentaci bylo nové. Myslím si, ale že jsme to zvládly. Zápas se bohužel neobešel bez zranění a bez karet. Zranila se nám klíčová hráčka Pavlína Trčková a to už jsme bohužel prohrávaly 3:1. Jediný gól z naší strany padnul po akci Trčkové a Neplechové. Příležitost přiblížit se ke skóre 3:2 jsme měli.  A to když jsem běžela sama na branku a gólmanka mě bohužel skopla. Šla jsem na penaltu a nedala – to se stává no!:-)) Vypadá to sice negativně, ale hra nebyla zas tak příšerná, a když nám fanoušci dají čas, tak se budeme každým zápasem zlepšovat. Věřím tomu. Tento víkend hrajeme s Hradcem a budeme na domácí půdě. To musí být jasná výhra!