Plzeňská “Viktorka” ide do odvety s gólovým mankom

March 13th 2013

Posledným českým zástupcom v pohárovej Európe je Viktoria Plzeň. Iba málokto čakal, že sa “Viktorka” dostane až do osemfinále Európskej ligy. Dobre hrajúcemu tímu dodali odvahu predovšetkým dve výhry nad talianskym SSC Neapol v šestnásťfinále. Až príliš hladký postup bol tak trošku na škodu v úvodnom osemfinálovom zápase proti tureckému Fenerbahce Istanbul. Turci boli po každej stránke lepší a zaslúžene sa dočkali víťazstva, keď jediný gól zápasu strelil v 81. minúte Webo a uzatvoril skóre na 0:1.

V odvete na horúcej istanbulskej pôde to Česi nebudú mať ľahké, no nemajú čo stratiť. V podobnej atmosfére sa nesú aj rozhovory s hráčmi na klubovom webe. „Stálo proti nám velmi kvalitní mužstvo, které bylo hodně silné na míči. Z toho se musíme poučit a musíme hrát o poznání aktivněji než doma. Kdyby se nám v Istanbulu podařilo brzy vstřelit nějaký gól, bylo by to super. Možná by soupeř znervóznil,“uviedol pre www.fcviktoria.cz Michal Ďuriš.

Za tímom bude stáť aj silná skupina fanúšikov, ktorí sa síce priamo nedostanú na Şükrü Saracoğlu Stadium. Všetci fanúšikovia plzenskej Viktorie budú mať zraz na Náměstí Republiky, kde bude pripravená veľkoplošná obrazovka, na ktorej bude odvetný zápas vysielaný. Všetkých môže hriať aj fakt, že nie len českí, ale ani tureckí fanúšikovia sa priamo na štadión nedostanú. Fenerbahce má totiž na základe rozhodnutia UEFA odohrať zápas bez divákov. Aj tento fakt môže hrať do kariet Plzni, ktorá ak chce pomýšľať na postup, musí zvíťaziť. Úvodný výkop zápasu je naplánovaný 21:05 nášho času, takže uvidíme či sa zázraky dejú.