Plzeň možná bez hvězd v týmu – možné přestupy

December 9th 2011

Po úžasném zážitku v utkání proti AC Milán(2:2) nejsou tak úplně zajištěné hvězdy v týmu. Několik klíčových věcí se musí vyřešit už teď v zimě.

V hlavních rolích:

Pavel Horváth

Pavel Horvát je zásadní hráč v týmu Plzně, ale co bude dál? V dubnu totiž tomuto borci bude sedmatřicet a pomalu se blíží fotbalový konec. Nemůžeme předbíhat, ale má Horváth až takovou formu a sílu na prodloužení smlouvy v Plzni do léta 2013? Na rozmyšlení má ještě rok a půl. Na konci utkání s AC Milán byl Pavel Horváth velmi šťastný. Poskakoval, řval a hlavně měl na obličeji velmi spokojený a usměvavý výraz. Své kopačky hodil po děkovačce mezi lidi a začal svůj rituální taneček. Udělal rybičku, kotrmelec vzad a vpřed. Když svůj taneček a různé kreace dokončil, napůl bojovně a napůl v žertu zaťal pěst: “Nevím, jestli mi s fotbalem ještě někdy bude líp.” Kolem Pavla Horvátha se točí celá hra a, tak doufejme, že mu forma ještě dlouho vydrží.

Petr Jiráček a Václav Pilař

Kdo sledoval poslední zápas Plzně v Lize mistrů, tak si zajisté všimnul kulhajícího a v bolestech sevřeného vynikajícího  záložníka Petra Jiráčka. Tento úspěšný fotbalista se za poslední rok velmi vypracoval. Svými výkony ukázal, že je hvězda, jak v reprezentaci, tak v Plzni. A tak není divu, že se blíží přestup do Wolfsburgu za 125 miliónů.  Marodit s podvrknutým kotníkem bude tři týdny a , tak přeji Petru Jiráčkovi brzké uzdravení a hlavně velké úspěchy ve své kariéře, kterou má před sebou.

Spolu s Petrem Jiráčkem by si německý klub přetáhl další Plzeňskou hvězdu Václava Pilaře přezdívaného ” druhý Messi”. Ve Viktorii by to udělala velkou paseku přeci jen, tak nemůže dovolit přestup dvou báječně sehraných záložníků. Trenér Petr Vrba se bojí, aby tým zůstal pohromadě. Šéfové mu slíbili, že odejdou nejvýš dva hráči ze stabilní sestavy. Trenér Vrba z Plzně neodejde a dále bude trénovat tento klub, smlouvu má ještě rok a půl.

Daniel Kolář spolu se záložníkem Milanem Petrželou mají také lákavé nabídky. Doufejme, že se Plzeň nerozpadne. Přeci jenom by to byla velká rána hlavně pro fanoušky spolu s celým týmem, když už se propracovali, tak daleko, tak nač to zahodit?

  • Nejen, že Plzeň získala zkušenosti, ale i hromadu peněz a to přes 300 miliónů.  Přestupy hráčů se řádně zvažují, peníze nejsou všechno prozradil klub. Držme palce :) Mimochodem, díky gólům, které v závěrečných pěti minutách změnily stav z 0:2 na 2:2, získá Plzeň prémii 10 milionů korun.