MS 2012 v ledním hokeji – Finsko&Švédsko + zcela nový hrací systém

May 1st 2012

Zajímáte se ho hokej? fandíte našemu národnímu týmu? Tak to jste na správném místě. Jako správný fanoušek musíte mít přehled o všem co se na šampionátu děje. Ale krátce pár informací o letošním šampionátu v ledním hokeji.

Pořadatelé letošního mistrovského turnaje budou země s tématickým původem k tomuto sportu a to Finsko a Švédsko. Pořadatelství těmto zemím bylo přiděleno díky 70 hlasům, což nemělo v hlasování konkurenci. Administrativa pouze trochu upravila místa konání, původně se měli zápasy odehrávat ve městech  Helsinky a Turku, rada však v roce 2009 rozhodla, že se zápasy Mistrovství Světa v hokeji 2012 budou odehrávat ve městech Helsinky a Stockholm.

Tohoto mistrovství se zúčastní čtrnáct nejlepších týmů z minulého ročníku, tedy i samozřejmě tým české republiky, a dva nováčci, kteří postoupili z divize z minulého roku. Do tabulky tedy přibudou týmy Itálie a Kazachstánu.

Zcela nový herní systém MS 2012 (IIHF)

Novinkou letošního Mistrovství světa bude zcela nový hrací systém, který se naposledy měnil v roce 2000.  Systém bude probíhat takto, šestnáct účastníků bude rozděleno do dvou skupin po osmi. V každé skupině se utkají každý s každým. Z každé skupiny postoupí čtveřice týmu do čtvrt finále play-off. Čtvrt finále se poté bude odehrávat v každé skupině. Zbylé týmy, tedy od šesté do osmé příčky, vypadnou z celého turnaje. Semifinále pak bude klasickým hracím systémem z minulých let. Tento systém bude mít za následek zvýšení počtu zápasů z 54 na 64.