Smutná zpráva zemřel Oscar McIntyre

February 26th 2012

Sobotní program byl zcela nečekaně přerušen nehodou ve třídě Superstock australského šampionátu, která měla smrtelné následky.

Tento mladý a velmi talentovaný Oscar McIntyre utrpěl smrtelná zranění po kolizi s dvěma soupeři v druhém kole závodu kategorie Superstock 600. Lékaři se ho snažili oživit, ale marně.Oscar byl na místě mrtev.Další dva účastníci nehody vyvázli s lehčími zraněními. Luke Burgess byl po ošetření propuštěn, Michaela Lockharta si nechali lékaři na pozorování. Jeho zranění nejsou životu nebezpečná.

Kvůli tragédii byla zrušena závěrečná část kvalifikace na závod MS superbiků, takzvaná Superpole.Všichni jezdci mistrovství světa Superbike budou tedy startovat do zítřejších obou závodů podle časů naměřených v dopolední druhé kvalifikaci.

Český zástupce Jakub Smrž bude startovat z první řady, neboť se mu ráno podařilo zajet čas 1.31.783 a umístil se tak 4.Polemanem prvního závodu sezony 2012 bude Tom Sykes s Kawasaki, který si přední příčku pojistil časem 1.31.323.

Do závodu supersportů odstartuje Lukáš Pešek při své premiéře z třetí řady poté, co byl dvanáctý. Ondřej Ježek bude stát hned za ním ve čtvrté řadě.

Rád bych projevili hluboký soucit s celou Oscarovou rodinou a jeho blízkými.