MotoGP poslední testy

March 24th 2012

21 stabilních jezdců s motocykly královské kubatury MotoGP se dnes vydalo na trať prvního dne posledních testů před zahájením sezóny v Kataru. Ačkoliv Jorge Lorenzo kraloval skoro celý dnešní den testům, tak v závěru se prosadil a nejvíce smál mistr světa Casey Stoner.

V Jerezu se dnes potkali nejen piloti CRT, ale i tovární a satelitní jezdci. Ačkoliv foukal hodně silný vítr, tak všichni jezdci absolvovali svůj testovací program.

Lorenzo sice vedl časovou tabulku skoro celý den, až ho v poslední hodině předjel Casey Stoner, který zajel čas 1:39.146 minuty. Lorenzo skončil po svých 76 kolech o 0.273 sekundy druhý, když pracoval především na elektronice svého motocyklu 1000 ccm M1. Dani Pedrosa měl sice dle svého vyjádření problémy s brzdami, ale skončil jako třetí. Jako čtvrtý se umístil Ben Spies a byl posledním jezdcem, který se dostal na hranici 1:39. Cal Crutchlow kompletoval Top-5 se svým motocyklem Tech 3 Yamaha. Nicky Hayden byl se ztrátou 1.366 sekundy na Stonera nejrychlejším pilotem na Ducati. Alvaro Bautista, který ráno lehce spadl, byl nakonec sedmý před Andreou Doviziosem, který si stále ještě zvyká na M1. Valentino Rossi ztratil na Stonera 1.774 sekundy a to znamenalo místo deváté, když Top-10 dokompletoval mistr světa Moto2 a Rookie Stefan Bradl.

Náš Český zástupce Karel Abrahám v prvním a třetím tréninku se umístil na 13 příčce ve druhém tréninku se umístil na dvanácté příčce z celkovích 22 jezdců.