Nové motokáry v Praze – CMKarting

April 26th 2016

cmkartingA je to tady, jako fanoušek lehce adrenalinových sportů mám radost z toho, že v nedávné minulosti v praze vyrostl zcela nový závodní okruh pro motokáry. Nejedná se však a klasické motokáry, nýbrž elektrokáry. Stroje jsou poháněny dvěma elektromotory, každý pohání jedno ze dvou zadních kol. Aby měl jezdec opravdový pocit z jízdy, každá motokára má zabudované reproduktory s opravdu povedenou nahrávkou spalovacího motoru.Nová trať vznikla v bývalé výrobní hale firmy SIEMENS na adrese Ringhofferova 1 Praha 5 Zličín. Díky velkému prostoru a důmyslnosti stavbařů trati se jedná o opravdu nádhernou trať s několika zajímavým úseky. Jako první na trati potkáte po 180° zatáčce sešup následován klopenou zatáčkou (klopená o 30°), dále podjezd tratě, výjezd do kopečka a sešup před cílovou rovinkou. Trať je v průměru 6-8 metrů široká, i přes tuto šířku musím z vlastní zkušenosti říci, že pokud Vás pomalejší jezdec nepustí dobrovolně, šancí na předjetí není mnoho. Počet zatáček/esíček bych odhadl na patnáct, což není moc, ale jelikož mají motokáry možnost BOOSTu, rovinky jsou někdy ideální příležitostí ukázav vašemu soupeři zpětná světla. Největší borci a borkyně jezdí tuto 690m dlouhou trať přibližně 50s. Můj osobní rekord je zatím 55s.

Kompletní hala CMKarting působí moderně, stejně jako zmiňované elektro”moto”káry je vše nové. Káry jsou bezpečnější a díky pohonu na elektřinu nevypouští do haly žádné škodlivé látky. Zmiňovaný BOOST vám zaručí maximální výkon do zatáček či kopečků. Nejedná se však o navýšení rychlosti, spíše o udržení při prudkém zatáčení či výjezdů do kopečka.

Další výhodou je možnost motokáry nastavit na určitý stupeň výkonu, tudíž se jezdí na takzvaný dětský mód a dospělý. Ten dětský má samozřejmě sníženou maximální rychlost. Co jsem také viděl poprvé a hodně mě potěšilo byla motokára se spolujezdcem, chcete-li udělat radost někomu, kdo se například bojí, můžete ho naložit na druhé sedadlo a ukázat mu jaká je zábava řezat zatáčky a prožít řízení na plný plyn. Na závěr mé video z prvního dne. Jízda začíná až na 3:30.