MESSI JEDEN REKORD PŘEKONAL A DALŠÍ DOROVNAL

March 25th 2012

Zápas s Mallorcou pro Lionela Messiho znamenal další dva klubové rekordy. Nevysoký útočník dorovnal Philipa Cocua na čele tabulky cizinců, kteří za Barcelonu odehráli největší počet zápasů ve španělské nejvyšší soutěži, a zároveň vylepšil svůj a Ronaldův rekordní střelecký záznam z jednoho ročníku La Ligy. Při 28 startech skóroval už 35krát, čímž si drží fantastický průměr 1,25 gólu na zápas.Legendární Brazilec Ronaldo v sezoně 1996/97 nastřílel 34 ligových gólů a jeho rekordní počin zůstával netknutý dalších 12 let. Messi tento záznam dorovnal v sezoně 2009/10, letos ho dokonce překročil. A posouvat ho může nadále, neboť do konce sezony zbývá ještě devět kol.

Messi navíc doběhl Philipa Cocua, který mezi lety 1998 až 2004 nastoupil do 205 utkání v La Lize, což je v Barce dosavadní rekord mezi nešpanělskými hráči. Připomeňme, že s ohledem na všechny oficiální zápasy vzal Leo Cocuovi, nynějšímu trenérovi PSV Eindhoven, prvenství už vloni v prosinci.

Další statistiky vážící se k zápasu s Mallorcou:
– Messi se trefil v osmém utkání v řadě, během této periody zaznamenal 18 gólů.

– Guardiolova Barca má na kontě už 600 branek ze soutěžních zápasů. Průměrně dává 2,57 gólu každý zápas nebo jinými slovy 150 gólů za sezonu. Z těchto 600 gólů jich téměř třetinu (přesně 193) vstřelil Messi.

Barcelona včera vyhrála osmý venkovní ligový duel v nynějším ročníku. Mimo vlastní hřiště brala tři body počtvrté v řadě – zvítězila nad Sevillou, Racingem, Atléticem Madrid i Mallorcou.

– Javier Mascherano předvedl v obraně další velmi slušný výkon a získal 12 míčů, nejvíce ze všech hráčů.

– Z posledních osmi ligových zápasů dohrávali Katalánci čtyřikrát v oslabení, z těchto případů však pouze Gerard Piqué viděl červenou kartu přímo. Proti Mallorce byl vyloučen Thiago Alcántara po dvou žlutých.

– Pravý bek Martín Montoya se vrátil na stadion, kde si 26. února 2011 připsal debut za barcelonské áčko.