LIGU NAKONEC VYHRAJE REAL MADRID

March 21st 2012

Trenér Granady, pan Abel Resino, si velmi dobře uvědomuje, že dnes nebude mít na Camp Nou co ztratit.

Směrem k Barceloně tak pochopitelně nešetřil slovy chvály, i když bojovně dodával: “Vítězství není snadné, ale ani nemožné. Zápas s Barçou bereme jako otázku cti a obrany hrdnosti klubu a všech našich fanoušků. Každý výsledek mimo prohru pro nás bude dobrý,” vyprávěl 52letý trenér. Resino nicméně vysvětlil, že by si jeho hráči měli utkání na Camp Nou především užít: “Budeme hrát na nejlepším stadionu světa proti nejlepšímu týmu. To je samo o sobě důvod, abychom se na zápas těšili.

Tázán na strategii, se kterou se pokusí na domácí půdě působivě rozjetou Barcelonu zastavit, odpovídal: “Musíme hrát velmi dobře a uvážlivě v defenzívě, dále si navzájem vypomáhat, být konsolidovaní a jednotní a snažit se držet mít na vlastních kopačkách tak dlouho, jak to jen bude možné.

Resino posléze vyjádřil svůj názor, podle kterého víkendové zaváhání Realu Madrid profesionální hráče katalánského velkoklubu po psychické stránce nijak neovlivní: “Barça žádnou vnější motivaci k tomu, aby odehrála skvělý zápas, nepotřebuje. Jsou nejlepší na světě a nad svými soupeři dominují v každém utkání.” Trenér Granady taktéž vyznal, že celý klub přeje “co nejvíce sil Éricu Abidalovi. Je nejlepším levým obráncem na světě.

Pochvala nakonec zamířila i k Pepu Guardiolovi: “Odvádí výjimečnou práci. Je výborný psycholog. Pořád opakuje, že je liga ztracená, aby snížil tlak na svůj tým. Věřím ale, že Real trofej nakonec opravdu uhájí, protože je silný a další zaváhání si nedovolí.