Zlín dvakrát v Plzni vedl, přesto postoupili do semifinále Indiáni

March 21st 2012

Posledním semifinalistou Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy se stali hokejisté Plzně, kteří zvítězili v sedmém rozhodujícím čtvrtfinálovém utkání nad Zlínem 4:2. Domácí Indiáni přitom dotahovali náskok Moravanů, kteří dvakrát v utkání vedli, ale v závěru přece jen zlomili odpor hostí.Svěřenci Mariana Jelínka zvítězili v sérii 4:3 na zápasy. Plzeň se v semifinále střetne s brněnskou Kometou, druhou dvojici obstarají hokejisté Pardubic a Liberce.

Trenér domácích Jelínek po předcházející porážce udělal hned několik změn v sestavě. Na ledě se vůbec neobjevili Marušák a Vostřák, útočník Duda se posunul do elitní Strakovy formace. Do branky hostů se premiérově na plzeňském ledě postavil Horčička, který vychytal všechny tři výhry Zlína v domácím prostředí. Na západě Čech předtím pokaždé chytal Sedláček.

Více práce v úvodu měl ale Horčičkův protějšek Svoboda, i kvůli tomu, že hosté měli dvakrát výhodu přesilové hry. Velké příležitosti si ale Berani vytvořit nedokázali. To při Zámorského trestu mohl otevřít skóre Pletka, osamocený před zlínskou brankou ale Horčičku nepřekonal. Podobně dopadl v další šanci i Kratěna.

A tak udeřili Jihomoravané. Opakovanou střelou překonal Svobodu Důras. Inkasovaná branka Plzeň nabudila a v druhé třetině si vytvořila velkou převahu. Horčička byl v ohni střel. Kratěnův nájezd ještě zlikvidoval, ale v 26. minutě už kapituloval. Po pěti sekundách od začátku přesilové hry za jeho zády skončila Dudou tečovaná Vykoukalova střela.