Sebevědomí nástup hokejových juniorů

December 28th 2011

Hlavní povinností českých mladíků bylo porazit Dány a postoupit dále. Dalším jejich soupeřem bude Kanada.

“Zvládli jsme to po všech stránkách, náš výkon byl konzistentní, neměli jsme tam žádné větší výpadky. Vytvořili jsme si převahu, zpočátku se nám ji ale nedařilo zúročit střelecky,”řekl hlavní trenér Miroslav Přerost. Na první zápas šampionátu junioři nastoupili trochu nervózně a, tak konečný výsledek 7:0 nebyl na začátku zápasu, tak jednoznačný. Ovšem po několika minutách začali čeští mladíci dokonale bruslit a vše bylo soustředěné a odhodlané. Protivníka mačkali. Hlavní změnou v zápase byla od druhé třetiny jiná taktika. “Od druhé třetiny šli na bránu ze stran, odkud mířily střely na dorážky. Hned se to projevilo. Takhle skórovali Faksa nebo Jaškin. Začali jsme odstupovat od obránců, čímž se otevíral potřebný prostor,” zmiňuje Přerost. Dvacítka šla do protivníka drsně a tím si vysloužili první výhru v turnaji.  Výhrou však získali za svého soupeře Kanadu. Na zápas se hokejisté těší i, když ví, že to bude velmi těžký zápas ve, kterém musí hrát naplno a nedělat chyby.

“Proti Kanadě je každý nabuzený a teď bude proti nám stát i celá hala. Budeme se snažit udělat co nejlepší výsledek a nedarovat jim ani jediný puk. To, že porazili Finy 8:1, neznamená, že musí porazit i nás. Budeme hrát na sto dvacet procent,” sliboval opavský rodák.

Místo konání:

Úspěšná hokejová hala ledního hokeje se nazývá Rexall Place a najdeme jí v Edmontonu. Poslední čtyři roky se mistrovství světa dvacetiletých potřetí koná v Kanadě. Tato hala a hlavně přehlídka juniorů má za Atlantikem ohromnou sledovanost a, tak jde o velmi mimořádnou halu. Lidé sem jezdí z dalekých míst a utratí zde mnoho peněz. Tato hala je něco jako větší mraveniště na zápasy šampionátu chodí totiž více než deset tisíc diváků a fanoušků. Mnoho lidí spí ve svých automobilech jen, aby se mohli podívat aspoň na jeden zápas šampionátu. Samozřejmě si odtamtud můžete odvézt mnoho suvenýrů.

  • Český národní tým nocuje v hotelu Sutton Place, přímo v centru Edmontonu.
  • Pokud mají čeští hokejisti volný den jezdí trénovat do vedlejší haly, která je asi 15 minut.
  • Pokud trénují v den zápasu. Trénují na ledě hlavní haly
  • Ještě před šampionátem trápila český hokejový tým marodka. Někteří hráči byli těsně před startem zranění.

Nominace České republiky na MS dvacetiletých v Kanadě (26. prosince 2011 – 5. ledna 2012):

Hlavní trenér:

Miroslav Přerost

Brankáři:

Petr Mrázek (Ottawa, OHL), Libor Kašík (Zlín/Olomouc), Tomáš Král (Oulu, Finsko).

Obránci:
Marek Hrbas (Kamloops, WHL), Bohumil Jank (Poprad, KHL), Daniel Krejčí (Slavia Praha), Vojtěch Mozík (Ml. Boleslav), David Musil (Vancouver, WHL), Jiří Říha(Liberec/Benátky), Petr Zámorský (Zlín).

Útočníci:
Jakub Culek, Petr Straka (oba Rimouski, QMJHL), Tomáš Filippi (Baie-Comeau, QMJHL), Tomáš Hertl, Dmitrij Jaškin (oba Slavia Praha), Petr Holík (Zlín), Tomáš Hyka (Gatineau, QMJHL), Tomáš Nosek (Pardubice), Lukáš Sedlák (Chicoutimi, QMJHL), Jiří Sekáč (Poprad, KHL), Dominik Uher (Spokane, WHL), Radek Faksa(Kitchener, WHL).

Na oficiální soupisce je zatím uvedeno 19 hráčů do pole (mimo kádr zůstali útočníci Daniel Přibyl a Michal Švihálek), třetím gólmanem je Tomáš Král.