Roman Červenka se dočkal NHL

May 2nd 2012

Hokejový útočník Roman Červenka se dočkal vysněného angažmá v NHL, dnes podepsal roční nováčkovskou smlouvu s týmem Calgary Flames. V následující sezóně by si měl v klubu, který s ním počítá do prvního nebo druhého útoku, vydělat 3,7 miliónu dolarů.

“Roman je velmi šikovný hráč se skvělýma rukama a excelentním přehledem na ledě,” vychvaluje Červenku generální manažer Calgary Jay Feaster. “Naši skauti v Evropě jej ohodnotili jako hráče, který může hrát NHL jako centr prvního nebo druhého útoku. Calgary bude skvělé místo pro jeho začátek kariéry v NHL, těšíme se na jeho působení u nás,” dodal.

Šestadvacetiletý Červenka hrál poslední dva roky v KHL za Omsk, který v právě skončené sezóně dotáhl až do finále jako nejproduktivnější hráč play off. V závěru sezóny měl problémy s poraněným prstem a odmítl proto start na letošním MS. V reprezentaci si už zahrál na olympiádě 2010, ve stejném roce slavil titul mistra světa.Předtím působil Roman v Pražské Slavii kde byl v sézóně 2009/2010 nejlepším hráčem České Extraligy.Romanovi přejeme v NHL hodně štěstí.