Oddset Hockey Games

February 8th 2013

Zkouška před světovým šampionátem? I tak se dá říct Švédským hokejovým hrám neboli “Oddest Hockey Games”. Hry se celkem netradičně nehrají ve Stockholmu, je to poprvé v historii, co se turnaj přesunul do třetího největšího města ve Švédsku-do města Malmö.

„Pro fanoušky je určitě dobré, když se to přesouvá do jiných měst, tak mají i ostatní lidé možnost vidět hrát národní týmy. Tady mají nádhernou halu. Já jsem byl sám překvapený, mají tady hezké kabiny a i celkově je ta hala nádherná,“ rozplývá se útočník moskevského Dynama Jakub Petružálek.

Český národní tým nastoupil s Alexandrem Salákem, který příjemně překvapil a udržel poprvé v národním týmu čisté konto. Švédové měli první šanci už ve 4. minutě, avšak Salák jí bez problémů zlikvidoval. Mimo jiné Salák si připsal v zápase proti Švédsku 37 zákroků.

Český tým vyhrál 2:0 po rozhodujících gólech Michala Vondrky a Jiřího Novotného. Dalšími velmi rozhodujícími faktory byla i trpělivost našich, vynikající  pohyb a dvě přesné koncovky. :) Dalšími soupeři českých hráčů budou v sobotu od 13:30 hokejisté Finska.

„Zápas se vyvíjel velmi pozitivně. Nenechali jsme si na začátku vnutit hru Švédů, nebyli jsme pod velkým tlakem. O tom svědčí i to, že jsme za první třetinu měli jen jednoho vyloučeného,“ liboval si po prvním vystoupení kouč Alois Hadamczik. Start partie jeho výběr přečkal, po přestávce pak udeřil.

Švédsko: Eriksson – Burström, Ahnelöv, Bäckman, Fransson, Skogs, Nygren, Viklund – Paulsson, Söderberg, Thörnberg – Persson, Lundqvist, Pettersson – Ericsson, Lindberg, Andersson – Aslund, Rasmussen, Fasth – Hjalmarsson. Trenéři: Par Marts a Peter Popovic
ČR: Salák – Krajíček, Barinka, Němec, Čáslava, Mojžíš, Nakládal – Irgl, Novotný, Kašpar – Průcha, Nedorost, Vondrka – Petružálek, Vrána, Tenkrát – T. Rachůnek, Hertl, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček

 

 

zdroj: zpravy.rozhlas.cz, isport.cz