Na úvod ženského hokejového šampionátu dokázaly Češky porazit Švédky!

April 3rd 2013

Na turnaji v kanadské Ottawě se představí spousty známých a úspěšných reprezentačních týmů jako je například Švédsko, USA, Německo a domácí Kanada. Poprvé v historii si ženský národní tým zahraje v elitní skupině, kde se střetnou s Německem, Švédskem a Ruskem a to ve skupině B. V té “super” skupině A je Kanada, USA, Finsko a  Švýcarsko. Přitom se skupiny rozdělily podle výkonnosti. Trenér české reprezentace je Karel Manhart, který do  rozhovoru pro idnes uvedl, že jeho svěřenkyně mají jasný cíl a to udržet se ve skupině.

Šampionát začal včera 2. dubna a pro Češky začal úspěšně. Výhrou na Švédkami si zvedly sebevědomí a jejich hra byla dobrá, rychlá a holky byly koncentrované. A kdo že vstřelil branky? Byla to Klára Chmelová, která působí v týmu SK Kadaň a Lucie Povovová působící v Northeastern University/USA. České hokejistky tak zaznamenaly historicky první úspěch v elitní skupině. Porazit Švédsko 3:2 je teprve začátek! Snad se holkám bude dařit dál a překvapí nás i v následujících utkání. Pro Češky šampionát pokračuje, dnes se od 18:00 střetnou s Ruskami.

Česká nominace

Brankářky: Kateřina Bečevová (Slavia Praha), Radka Lhotská (Sälzgitter Icefighters/Něm.).

Obránkyně: Petra Herzigová, Pavlína Horálková, Dominika Lásková, Aneta Tejralová (všechny Slavia Praha), Samatha Kolowratová (Zbraslav), Jana Fialová (Nait Ooks/Kan.), Kateřina Flachsová (DHC Langenhal/Švýc.).
Útočnice: Aneta Lédlová, Klára Chmelová (obě SK Kadaň), Eva Holešová, Simona Studentová (obě Neuchatel Futur/Švýc.), Dominika Vopravilová (Kladno), Katka Kaplanová (SK Karviná), Tereza Vanišová (IHC Písek), Vendula Přibylová (HC Olomouc), Denisa Křížová (National Sports Academy/USA), Lucie Manhartová (Norwich University/USA), Kateřina Mrázová (Boston Blades/USA), Alena Polenská (Brown University/USA), Lucie Povová (Northeastern University/USA).

 

 

Zdroj: hokej.idnes.cz