MS 2012 Češi dokázali porazit Lotyšsko 3:1

May 11th 2012

Čeští hokejisté dokázali otočit utkání proti Lotyšsku a zajistili si tak cenné tři body.

První třetinu byli lepší Lotyši. Českým hokejistům chyběla rychlost a důrazné nasazení. To se stalo osudným a na začátku druhé třetiny překonal šikovného Kováře Berzinš. Zvrat přišel po krásné akci, kterou zakončoval Michálek, a český tým to výrazně nakoplo.

Po vyrovnávacím gólu se český tým výrazně zlepšil a celý tým začal lépe bruslit a rychleji napadat. Zlom zápasu přišel po nádherném pasu od Němce. Nedvěd si s přihrávkou dokázal poradit a poslal český tým do vedení! V zápasu stihnul zazářit kapitán Plekanec, který využil přesilovku a zvýšil na 3:1. Češi si tak mohli oddychnout.

“Z naší strany to bylo dost upracované, ale po vyrovnání na 1:1 bylo vidět, že se kluci hned zvedli. Že si začali víc věřit, že se tlačili do brány,” všiml si bývalý reprezentační gólman Martin Prusek, který utkání hodnotil v komentovaném přenosu pro iSport.cz.

Další střetnutí nás čeká dnes a to s relativně slabší Itálií od 16:15.

zdroj: isport