Los Angeles dál řádí v play off NHL a je krok od Stanley Cupu

June 5th 2012

Hokejisté Los Angeles i potřetí porazili New Jersey Devils a po domácím vítězství 4:0 jim schází jediný krok k historicky prvnímu triumfu v soutěži.Předchozí dvě výhry vybojovali Kings na ledě New Jersey díky trefám v prodloužení. Napotřetí k tomuto scénáři nedošlo. Proti byl především domácí gólman Jonathan Quick, který kryl všech 22 střel hráčů Devils. Ti ještě chtěli zdramatizovat vývoj finále, do kterého v jejich dresu opět nezasáhl český útočník Petr Sýkora.

Kolem Waynea Gretzkého bylo čtyřikrát mimořádně veselo. Nejlepší hokejista historie přišel do hlediště Staples Centra povzbudit tým, v jehož dresu prohrál finálovou sérii Stanley Cupu 1993. Po devatenácti letech jsou však Los Angeles Kings jen krůček od stříbrného poháru. Ve třetím zápase finále vyhráli Králové nad New Jersey 4:0 a schází jim poslední zářez k zápisu do dějin.

Los Angeles je vzhledem k sídlu hollywoodských filmových studií město s největší koncentrací celebrit na světě. A když oblíbeným basketbalistům Lakers skončila sezóna už před dvěma týdny, sportem číslo jedna je v “městě andělů” nyní hokej. Není proto divu, že na první domácí zápas místních Kings ve finále dorazila řada hvězd i mimosportovního světa.Třetí zápas si nenechali ujít například televizní hvězda Pat Sajak, pohledná herečka Alyssa Milano  rapper LL Cool J, nebo herec Matthew Perry.V hledišti nechyběly ani osobnosti sportovního světa. Jeden z nejznámějších sportovních komentátorů Al Michaels, anglický fotbalista David Beckham,basketbalista Lakers Kobe Bryant.A nebo  hvězdný hokejový útočník Sidney Crosby.