Hokejoví junioři si zajistili čtvrtfinále!

December 31st 2011

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa hráčů do 20 let v Edmontonu favorizovaný tým USA 5:2

Ano je to tu po několika letech se hokejoví junioři dostávají do čtvrtfinále bez toho aniž by se museli protloukat tzn. hokejovou “šancí”. Jasným favoritem byl tento duel tým USA. Američany po této prohře čeká jen boj o medaile. Letos si možná Američané neodvezou žádnou medaili, ale nepředbíhejme.

Tento zápas můžeme děkovat hlavně mladíkovi jménem Petr Mrázek, mladý gólman vychytal přesně 53 střel a ještě si v poslední třetině mohl zasloužit ne ledajaký obdiv mohl si dát gól, ale bohužel puk se po ledě doklouzal těsně mimo branku. Petr Mrázek přímo bravurně vychytal i trestný nájezd.

Ze začátku zápasu to však pro české hokejisty nevypadalo tak jasně jako v poslední třetině zápasu. Hned ze začátku ve třetí minutě byl vyloučen Straka, který srazil u mantinelu Forborta bohužel americký hokejista špatně dopadl na pravou nohu a nakonec odkulhal do šaten. Pro Straku, tak skončil zápas. Američané v českém oslabení vstřelili gól. Vyrovnávací gól zařídil Filippi, který překonal brankáře z pravé strany. Ve druhé třetině dal vedoucí gól americký mladík Arnold. Po špatné přihrávce se však Američané o vedení připravili a Hertl skóroval. Petr Mrázek podržel český tým během zápasu jako medvěd a čeští hokejisté mu to s chutí vrátili. Po krásné individuální akci se Sekáč sice neprosadil, ale po chvilce dostal puk do branky Holík.  Na náskok dvou gólů předložil Nosek puk Fillippimu a ten pohodlně zakončoval. Na konečný stav 5:2 ukončil tento zápas Petr Holík.