Češi obsadili na Švédských hrách druhé místo

February 12th 2012

Skvělé druhé místo i bez velkých hvězd jako je Jágr, Plekanec a Eliáš.

Česko vs Rusko

Ve svém posledním zápase se svěřenci Hadamczika dokázali probudit a dokázali porazit Rusko jednoznačně 4:0. Českému týmu finská facka pomohla a dokázali debakl s Finskem rychle hodit za hlavu a do zápasu s Ruskem jít na plno. Nastoupil gólman Jakub Kovář, který udržel poprvé v reprezentaci čisté konto.  Češi šli do vedení už ve 3. minutě, kdy se prosadil Jakub Nakládal.

Česko vs Finsko

Tým Aloise Hadamczika asi nečekal takový to výsledek, který se objevil ihned po vítězném utkání se Švédy. Zápas s Finskem si Češi nerozehráli dobře a v druhém utkání Švédských her nedokázali odpovědět na rychlou hru Finů.

Jako první se prosadil Komarov a v polovině úvodní části otevřel skóre.

Od té doby začalo na ledu dominovat pouze jediné mužstvo. A svěřenci Hadamczika zaspali. Češi inkasovali tři góly během deseti minut. To je posadilo na zadek a zvednout se už nedokázali.

Sedmi gólový příděl pak překonal i památný debakl 1:7 s Německem ze Světového poháru 1996. Byl to jeden z nejhorších výkonů v historii.

Česko vs Švédsko

Hned na úvod Švédských her se svěřenci Aloise Hadamczika poprali o výhru s domácím týmem Švédskem. Čeští hokejisté vstoupili do Švédských her ve Stockholmu výhrou 2:1, ale až po samostatných nájezdech.

Aktivnějším týmem byli tento zápas Švédové. Také to byli oni, kdo na začátku 24. minuty otevřel skóre. Češi nebyli v tomto zápase nijak nebezpeční. Výhodou se ve třetí třetině stala zvýšená aktivita českého týmu, hlavně díky švédskému bránění jednobrankového vedení.

To se Švédům stalo osudným a před švédským brankovištěm Nakládal nahodil kotouč, který se z chumlu odrazil na kruh pro vhazování a Kolář mohl slavit vyrovnání.

V polovině 58. minuty mohl rozhodnout zápas Koukal, ale souboj tváří v tvář proti švédskému brankáři prohrál.

Na řadu přišli nájezdy, které rozhodl veterán Nedvěd a parádní ranou zápěstím pod horní tyčku zajistil druhý bod pro český tým.

Tabulka EHT:

1. Rusko 9 4 1 1 3 19:19 15
2. ČR 9 2 2 0 4 22:22 13
3. Švédsko 8 4 0 1 3 21:22 13
4. Finsko 8 3 0 1 4 20:19 10