Čeští florbalisté budou hrát na MS s Lotyši, Japonci a USA

March 14th 2012

Mistrovství světa 2012

Sobotní los, který se uskutečnil v Bernu rozhodl o trojici soupeřů, kteří se utkají v boji o postup v prosincovém mistrovství světa ve Švýcarsku.

Reprezentační trenér Tomáš Trnavský předpokládá, že nejobtížnějším soupeřem na mistrovství světa bude celek Lotyšska. Naposledy se Lotyšskem Češi setkali na MS 2008 v Ostravě. Zajímavý zápas bude s USA, protože takovýto DUEL proběhne vůbec poprvé v historii. S Japonci změřili síly na následném závěrečném turnaji 2010 ve Finsku.

Reprezentační kouč Tomáš Trnavský přijal výsledek losu s nadhledem. „Dopadlo to pro nás docela dobře, jsme spokojeni. Jiný cíl, než postoupit do první čtyřky není. Lotyši budou silní, ale zase je to příjemnější volba než mít Estonce. Budeme si o nich muset sehnat informace, nebránil bych se ani přátelským zápasům, ale Lotyši asi nebudou chtít,“ myslí si Trnavský.

Tomáš Trnavský si uvědomuje, že to na mistrovství světa nebude nic lehkého a tak žádného soupeře nebere na lehkou váhu.

Turnaj se uskuteční od 2. do 9. prosince a podruhé se bude hrát systémem jediné elitní skupiny s 16 účastníky namísto výkonnostních kategorií. Přímou účast na tomto turnaji si zajistily týmy Finska, Česka, Švédska, Švýcarska a Lotyšska díky umístění do pátého místa. Zbývajících jedenáct týmu se museli probojovat z kontinentálních kvalifikací, které se hrály už před minulým MS.

  • Los mistrovství světa 2012:

Skupina A: Švýcarsko, Estonsko, Singapur, Slovensko.
Skupina B:
Švédsko, Norsko, Polsko, Maďarsko.
Skupina C:
Česká republika, Lotyšsko, Japonsko, USA.
Skupina D:
Finsko, Rusko, Německo, Kanada.

 

 

 

zdroj: isport.cz, florbal.cz