Kickbox

July 10th 2012

Znáte tento bojový sport? pokud ne a máte zájem se nějaký bojový sport naučit, čtěte dál, možná bude kickbox zrovna ten, co Vás bude bavit a stane se součástí Vašeho života.

Jaká je vlastně základní definice kickboxu, už podle názvu bude mít tento bojový sport společné s prvky s kopací technikou a boxem. Od toho vyšel název kickbox, k poražení soupeře se využívají techniky kopů například z karate a boj rukama z boxu, jelikož se jedná o boj ve stoje, je po položení soupeře na zem zákaz dalších zákroků. I když se jedná o bojový sport, lze ho provádět nejen pro zápasy v ringu, je možné ho také využívat pro zlepšení fyzické kondice. Pokud se zapojíte do aktivního tréningu pro následné zápasy, nechybí ve výbavě každého kickboxera několik ochranných prvků, jsou jimi například chrániče zubů, omotávky rukou či rukavice, chránič třísel a suspenzor a nepovinně také helma. Nedá se říct, že je kickbox nějaký agresivní sport, existuje několik kategorií, u kterých se rozlišují pravidla například omezení určitých útoků, či dokonce existuje kategorie, ve které mají kickboxeři pouze za úkol technicky porazit svého soupeře, nejedná se tedy o zápasy v ringu do posledního nádechu.

Pro tréning je velmi vhodné využít nabídky trenérů, kteří mají s tímto sportem hodně zkušeností. Velmi dobrá volba je využití trenéra Ivo Schovanece, který nabízí mnoho pro tréning bojových umění. Kromě celoživotních zkušeností jakožto fanouška tohoto sportu má Ivo také vzdělání pro tréning kickboxu plus dalších bojových sportů, kulturistiky a fitness. Mezi toto vzdělání také patří mnoho praxe. Ivo hromadně i individuálně trénuje nadšence kickboxu ale taktéž sebeobrany nebo například kondiční tréningy pro juniorské družstva ostatních sportů, kde je potřeba vylepšovat fyzickou a psychickou kondici sportovce.