Je to tu! Čeká nás největší derby roku

December 10th 2011

Real Madrid přivítá na stadionu Santiaga Bernabéua rivala z Barcelony a Mourinho tvrdí: “Jsme lepší než kdykoliv předtím.”Tento šlágr může rozhodnout ve španělské lize o titulu. Bitva, která nenechá chladným žádného pořádného fanouška fotbalu, startuje v 22:00.

Real Madrid má před Barcelonou tříbodový náskok, která je ovšem ve vzájemných zápasech mnohem úspěšnější než Real Madrid. V předchozích derby nazývané “El Clásico” si lépe vedla Barcelona. všechny vzájemné utkání ať už to byla liga, Superpohár nebo španělský pohár. Všude si lépe vedla Barcelona a nebo utkání skončila remízou. Tyto derby jsou především o psychice hráčů a trenéru a právě Mourinho trenér Realu tyto zápasy udělá vždycky něčím vyjmečným a to hlavně svou drzostí, výpadům proti rozhodčím také je silný ve slovních hádkách a ve fyzickém napadání soupeře. Zažil už 7 zápasů proti Barceloně a ani jednou v hrací době nevyhrál. Třikrát prohrál, třikrát remizoval a jednou slavil vítězství v prodloužení. Ovšem tento rok bude jiný, fotbalová veřejnost dává šanci právě Realu i, když minulé zápasy vévodila Barcelona.

 

Dnes se tedy oběma soupeřům dostane šance dostat ze sebe to nejlepší. Za hodinu a pár minutek se tedy můžeme těšit na krásný, záživný a velmi vyhecovaný zápas plný krásných akcí. Barča se klepe na titul, ale Real Madrid může utéct o 6 bodů!

Bude to fantastický zápas. Pro nás je nesmírně důležité bodovat, abychom se nedostali do velkých problémů,“ podotkl útočník Lionel Messi, který je na Real specialistou.

DNEŠNÍ SESTAVA BARCELONY: Valdés; Alves, Piqué, Puyol, Abidal; Sergio, Xavi, Iniesta; Cesc, Messi, Alexis

DNEŠNÍ SESTAVA REALU MADRID: Casillas; Marcelon, S. Ramos, Pepe, Arbeloa, Khedira, X. Alonso, L .Diarra, D. Maríá, Benzema, C. Ronaldo

 

Syn zastřelil otce

Špatná zpráva je, že má právě toto derby už jednu oběť. Sedmnáctiletý syn se se svým o 31 let starším otcem hádal. Otce a syna rozděloval bohužel hlavně sport. chlapec na otce dvakrát vystřelil.