Jaromír Jágr bude muset mít také dres venku.

September 22nd 2013

images

Hokejoví fanoušci Jaromíra Jágra se zase mohli trochu pobavit u článku zrovna o něm. Při každém zápasu v NHL to vře každou minutou, ovšem teď na to zámořská NHL ještě přispěla novými pravidly, jako je vystrčený dres z kalhot a další je například sundaná helma ještě dříve, než se pustíte do rvačky. Nicméně okolo Jágra to zase lítalo, a to protože zrovna Jaromír Jágr je jeden z těch správných a svých hokejistů, kteří mají triko zastrčené.

To se však novým pravidlem změní, a tak se na některých sociálních sítích rozjela slušná debata. A musím uznat, že některé příspěvky ostatních hokejistů stojí za přečtení, tady jsou:

“Tak co, který rozhodčí jako první přijde a řekne Jágrovi, aby si zastrčil dres?” napsal například útočník Toronta Joffrey Lupul.

Dále reagoval také i hráč Edmontonu David Perron, který si stál za slušnou obhajobou toho, že toto pravidlo je zbytečné. Dres se totiž při hře může dostat do výstroje sám. Jsou to zbytečné dvě minuty. Jeden z jeho followerů zaperlil tímto: ” Myslím si, že se snaží dostat Jágra do důchodu”. odpověděl David Perron “V tom případě jsem totálně proti tomuto pravidlu”.

Možná si budou muset hokejisti pořídit dresy až k bruslím, aby nedostávali zbytečné trestné minuty.  Dalším zmíněným pravidlem je sundaná helma ještě před rvačkou. Většinou jsou hokejové “fajty” takovým zpestřením hry a už dlouhou dobu se spekuluje o tom, zda  rvačky nechat či zakázat. Diváci si však stojí za tím, že rvačky ke hře patří, proto má ta hra tolik emocí. No nic. Sundáte helmu, jdete ven. Nemáte dost dlouhý dres? Jdete ven. Pravidla, která hráče zaručeně nerozzlobí.