České házenkářky čeká kvalifikační dvojzápas proti Slovinkám

March 16th 2012

Česká reprezentace žen bude 21. a 25. března sehrávat klíčová kvalifikační utkání o postup na ME 2012.

Jako první se jim do cesty postaví Rakušanky dále Švédky a holky to zakončí  se Slovinky.

Reprezentantky se sjedou do Břví už v neděli 18. března. Vzápětí ale odcestují do Mostu, kde pobudou až do pátku a kde také sehrají první zápas z dvojutkání proti Slovinsku. Po zápase v Mostě hráčky v pátek přejedou zpět do Břví a pak hurá do Lublaně. Do Prahy přiletí v pondělí ráno, protože ještě v neděli sehrají večerní odvetu.

 

České reprezentantky jsou v tomto zápase outsiderem. Naopak Slovinky jsou favoritem a bude to těžký zápas. Na soustředění si tým zopakuje některé obranné a útočné akce. “Na nové věci nebude čas” řekl Bašný.

Tato utkání jsou nesmírně důležitá a pravděpodobně přímo rozhodnou o postupu. „Tým, který v těchto utkáních vybojuje lepší výsledek, bude mít téměř devadesátiprocentní šanci na postup,“ předpovídá český lodivod.

 

„Nejsme favority utkání, tabulkově jsou na tom lépe než my (Slovinsko bylo nalosováno před českým celkem)”. Jejich hráčky hrají v kvalitních evropských týmech, hrají Ligu mistryň, poháry EHF a dostávají se až do finálních částí těchto soutěží. Téměř polovina družstva navíc hraje v jednom týmu,“ vyjmenoval trenér českých reprezentantek Jan Bašný.

 

 

Nominace CZE:

RANÍKOVÁ Barbora (DKK Zora Olomouc), DOLÁKOVÁ Markéta (DHC SVŠ Plzeň), SATRAPOVÁ Lucie (DHC Slavia Praha), ŠTĚRBOVÁ Helena (HC Zlín), CHRENKOVÁ Romana (TJ Sokol Poruba), RŮČKOVÁ Petra (HC Zlín), HRBKOVÁ Michaela (TJ Sokol Poruba), KNEDLÍKOVÁ Jana (DHC Slavia Praha), VÍTKOVÁ Petra (TJ Sokol Poruba), SELUCKÁ Dominika (TJ Sokol Poruba), MARTINKOVÁ Hana (DHK Baník Most), BOROVSKÁ Michaela (Sokol Písek), SIMERSKÁ Jana (OGC Nice, FRA), POZNAROVÁ Pavla (HC Zlín), ČERNÁ Klára (DHC Slavia Praha), LUZUMOVÁ Iveta (Sokol Písek), KECLÍKOVÁ Kateřina (OGC Nice, FRA)

 

 

 

 

 

zdroj: chf.cz

 

 

 

 

zdroj: chf.cz