Warning: Use of undefined constant s - assumed 's' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59743/virtual/www/domains/utfg.info/wp-content/themes/UTFG2020/loop.php on line 2

Překvapení v derby a pohodová výhra Slovanu nad Protinožci

March 24th 2012

16- ti tisícový dav sledoval nejtradičnější derby, které může tato zemička v srdci Evropy nabídnout a outsider překvapil, poprvé dal doma gól a získal cenný bodík. Pod Ještědem se žádné drama nedělo, Slovan od první minuty svou klasickou kombinační hru a 3 balony zastavila až Sňožíkova síť.SK Slavia- AC Sparta 1:1
Známe rčení, že derby nemá favorita se letos potvrdilo. V brance domácích  se podruhé představil, díky zranění Čontofalského Martin Berkovec a stal se nevětší hrdinou derby.
Do mače vstoupili překvapivě aktivněji Sešívaní  a ve 14. minutě se po rohu prosadil Latka za pomoci umístěné hlavičky. Poté se dvakrát zaskvěl Berkovec, vychytal Jarošíka a Hušbauera. Srovnání, to byla akce, na kterou se bude dlouho vzpomínat. V 74. minutě se předvedli mladé pušky, Krejčí začaroval na velkém vápně s míčem a napálil břevno, z dorážky se pohotově prosadil Přikryl. V 86. minutě zahrozil ještě za Slavii Blažek, ale derby skončilo zaslouženě 1:1.
FC Slovan Liberec- Bohemians 1905 3:0
Domácí Slovan rychle ukázal, že v současnosti je asi o 2 třídy výš než hosté. Už od úvodního hvizdu se na Sňožíkovy 3 tyče a v 17. minutě byl hlavičkou napálen Šural a Theodor Gebreselassie dal svůj pátý gól v sezoně, díky umístěné střele. Posléze se Slovan uklidnil a přestal být tak iniciativní, Bohemka občas ukázal, že má dobře technicky vybavené kraje a za zápas si vytvořila celkem 3 závary. Po začátku druhé půle, když už slunce tolik nevadilo, brankářů v orientaci předvedl akci aspirující na gól měsíce doposud nepříliš aktivní Bosančič. Na půlce obehrál protihráče, povodil si balón na 26 metrů před branku a vymetl šibenici. V 75. minutě si ještě zopakovalo duo Štajner-Nezmar typickou akci z mistrovské sezony- centr od rohové praporku a ve vápně se prosazuje důrazný agent 007.  Poté si Slovan výsledek již s jistotou pohlídal a párkrát byl i vypískán za slabou aktivitu.

Z dnešního odpoledne vychází další dramatizace boje o titul, Slovanu Liberec chybí na Spartu 1 bod. (50/49)