Petr Jiráček definitivně přestupuje

December 23rd 2011

A je to tady, den před Vánoci se fotbalový reprezentant Petr Jiráček definitivně rozhodl o přestupu do německého Wolfsburgu.

Dnes tento ne moc zkušený, ale za to vynikající záložník podepsal smlouvu s dvanáctým týmem v bundeslize na čtyři a půl roku. Bohužel se kluby společně dohodly, že přestupovou částku nehodlají zveřejnit, ale mluví se o částce 120 milionu korun. Podle hráčova agenta Dalibora Laciny se z finančního hlediska jedná o jeden ze tří největších přestupů v historii české ligy. Před týdnem Petr úspěšně prošel fyzickými testy i přes to, že se na začátku prosince v posledním podzimním soutěžním utkání v Lize mistrů nečekaně zranil.

Přeji mu hodně štěstí a ať se mu v Německu daří. Já osobně bych si přála, aby Jiráček neodcházel, ale kecat mu do toho bohužel nemohu :)

 

 

Jiráček se do nového klubu těší.

„Jsem velmi rád, že se kluby mezi sebou velmi rychle dohodly, všechny strany udělaly pro úspěch jednání maximum. Já se teď především těším na novou výzvu. Nabídka Wolfsburgu byla výjimečná pro klub i pro mě samotného,“ uvedl Jiráček.

A z Plzně se mu neodchází lehce.

„Máme zde vynikající partu, klub i mužstvo zažily v minulých měsících fantastické období. Všem bych chtěl touto cestou poděkovat, do Štruncových sadů se vždy budu rád vracet,“ prohlásil Jiráček.