Pavel Horváth je v nejlepší jedenáctce Evropské ligy!

December 14th 2012

Zvednout náladu umí, jak Pavel Horváth, tak i odborná komise UEFA, která v pátek odpoledne vyhlásila ideální jedenáctku fotbalistů. Vše se hodnotilo podle výkonů, kterými se fotbalisté reprezentovali v základních skupinách tedy v podzimní části. Pavel prostě ví, jak překvapit a i ve svých 37 letech dokázal tento záložník získat další významné ocenění a to i přes to, že se blíží ke konci své kariéry. Na jaře bude Pavel slavit své osmatřicáté narozeniny.

“Horváth je plzeňským kapitánem a srdcem týmu. Stal se základním kamenem plzeňského vítězství ve skupině B. Navíc se stal nejstarším hráčem, který kdy vstřelil gól v Evropské lize (37 let, 214 dní),” vysvětlují na stránkách uefa.com, proč ostříleného záložníka vybrali mezi evropskou elitu.

„Horváth překonal svůj vlastní rekord, když se v pátém zápase ve skupině stal nejstarším střelcem v historii soutěže ve věku 37 let a 214 dní,” vrátila se UEFA k jeho penaltové trefě proti Coimbře.

  • Kapitán Západočechů dal v základní skupině tři góly.
  • Také je nejstarším hráčem, který v historii Evropské ligy vstřelil gól.

Další úspěchy plzeňského celku by měly pokračovat na nový rok. Momentálně si Plzenští fotbalisté užívají dovolené po náročném podzimu. Pavel Horváth zavítal i s rodinou do rakouských Alp.

Každý z nás moc dobře ví, že Pavel Horváth je momentálně kapitán nejúspěšnějšího českého fotbalového týmu. A nejen to. “Horvy” je hlavně velký optimista a vtipálek. Velké uplatnění by určitě měl i  v reprezentaci. Oživil by nejen hru, ale i atmosféru v kabině. Určitě si ještě pamatujete na poznámku Michala Bílka, který prohodil v narážce na jeho figuru “Nemáme na něj trenky”. Ovšem Pavel to vzal v klidu. “Kdyby našli trenky a pozvali mě, asi bych do toho šel,” poznamenal.

Ideální jedenáctka Evropské ligy po základních skupinách:
Lloris (Tottenham) – Trémoulinas (Bordeaux), Dragovič (FC Basilej), Irtegün (Fenerbahce) – Konopljanka (Dněpropetrovsk), Horváth (Plzeň), Bourceanu (Steaua Bukurešť), Taison (Metalist Charkov) – Vossen (Genk), Cavani (Neapol), Bobadilla (Young Boys).

zdroj: isport.cz,sport.cz,fcviktoria.cz