O zlatý míč usiluje Messi, Xavi a Ronaldo

December 5th 2011

Velice nečekané viďte? Nejlepší trojice hráčů opravdu není žádným překvapením o nejlepšího hráče roku byli oficiálně vyhlášení tři hráči a to Lionel Messi, Xavi Hernandéz, Cristiano Ronaldo. Tito tři fotbalisté byli tipováni na finalisty hlavně fotbalovou veřejností. Josep Guardiola je mezi nejlepšími třemi trenéry roku. Minulý rok jsme v této anketě mohli vidět hráče z klubu FC Barcelona tento rok se však můžeme těšit i na Cristiana Ronalda, který vystřídal Barcelonského Andrése Iniestu.

Do této ankety se pravidelně dostává Lionel Messi a není se samozřejmě čemu divit je to skvělý hráč, ale to můžeme říct o Xavimu a Cristianovi také. Zároveň má Messi šanci vyhrát potřetí v řadě, což by znamenalo vyrovnání rekordu Michela Platiniho.

Útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo získal Zlatý míč v roce 2008 a usiluje tak o získání trofeje podruhé v kariéře.

Třetím kandidátem a spoluhráčem Lionela Messiho je záložník Xavi, který skončil na třetím místě a to v letech 2009 a 2010.

Ocenění se dočkají také ženy, které se budou ucházet o Zlatý míč pro nejlepší fotbalistku. Mezi nejlepší se dostala Marta z Brazilie, Homare Sawaová z Japonska a veteránka z USA Abby Wambachová.