Napínavý zápas: FC Schalke 04 vs FC Viktoria Plzeň 3:1

February 24th 2012

Po včerejší podívané, kterou nám představila Plzeň se v německých listech objevují informace, které Plzeň potěší. Schalke se totiž o Plzni zmiňuje jako o velmi schopném soupeři.

I bez schopného Pavla Horvátha se Plzeň dokázala poprat o postup. Mě osobně tento zápas velmi bavil. Neviděli jsme žádné zbytečné handrkování a Plzeň hrála dopředu.

Myslím si, že by zápas dopadl úplně jinak, kdyby se v 60. minutě nenechal zbytečně vyloučit kanonýr Bakoš. Mimochodem pro Marka Bakoše je jeho vyloučení ta nejtěžší chvíle v kariéře. Je možné, že díky jeho vyloučení přišla Plzeň o postup a on si to plně uvědomuje. Jeho faul byl zbytečný.

I přes to, že byl tým Plzně oslaben, tak neztrácel svou naději a Schalke se o svou “výhru” musel doslova třást.

Velký zvrat zápasu přišel v 87. minutě, kdy vyrovnal František Rajtoral a šokovaná Veltins Aréna ztichla. V tu chvíli využili šance i tři tisíce plzeňských fanoušků, kteří sami nevěřili úžasnému obratu a začali nadšeně jásat.

Pro Plzeň přišla ta nejhorší část duelu. Přišlo prodloužení, které je pro každého fotbalistu velmi náročné. První to odnesl Procházka.

“Ani v prodloužení nepůsobili domácí příliš suverénně, nakonec však osmifinále zachránili,” rýpli si do bezkrevného výkonu Schalke.

Podle rozhovoru s Limberským mohl zápas dopadnout úplně jinak.

Schalke zachránil autor hattricku Huntelaar, který doslova zařízl Plzeň několik minut před koncem prodloužení.

Plzeň prohrála v prodloužení 3:1, ale jejich výkon hodnotím jako nadlidský :)

 

 

 

 

 

 

 

 

fotografie : http://www.fcviktoria.cz

zdroj: isport.cz