Naděje na postup: Chelsea porazila Barcelonu 1:0

April 20th 2012

Zajímavé utkání, které skončilo lépe pro Chelsea. Na držení míče se nehraje, hraje se na góly vzkazuje Chelsea.

Mohli jsme vidět zápas plný šancí a to hlavně ze strany Barcelony, která své šance nevyužila a proto prohrála. Pro mnohé byla Chelsea v tomto duelu outsiderem, ale díky jedinému gólu Drogby dokázala porazit takový klub jako je Barcelona.

Jak už jsem zmínila Barcelona měla plno šancí, které ovšem neproměnila. Ta první přišla v 9. minutě. Iniesta přihrával na nabíhajícího Sáncheze, ale ten trefil pouze břevno. Jako obvykle měla Barcelona lepší poměr držení míče, ale to jí bylo k ničemu, protože nemohla překonat dobře stojícího Petra Čecha.

Gól ze strany Chelsea přišel po nečekané, ale nádherné akci, kdy Lampard získal balón ve středu hřiště a dlouho přihrávkou našel Ramirese. Ten pak poslal míče na Drogbu a ten pohotovým zakončením překonal Valdése.

Barcelona byla i nadále lepším týmem, ale obraná čtveřice Chelsea předváděla jeden z nejlepších výkonů sezóny a nepouštěla hráče hostujícího celku téměř vůbec do zakončení.

V závěrečných minutách, kdy se vše chýlilo ke konci si Barcelona vypracovala šanci, kterou zakončoval Puyol, ale Čech tuto střelu dokázal chytit. Další asi poslední akce byla akce v nastaveném čase, kdy se do obrovské příležitosti dostal Pedro, ale dal jen tyčku míč se odrazil, ale Iniesta přestřelil.

Petr Čech v tomto zápasu doslova zářil a po konci zápasu dostal nejvyšší ohodnocení.

Tímto zápasem je Chelsea blízko postupu avšak musí vyhrát na domácí půdě Barcelony a to na Nou Campu, kde to bude mít sakra těžké.