Michal Kadlec na Anfield Road?

March 10th 2011

O českého reprezentačního obránce má zájem slavný Liverpool. V Liverpoolu už se osvědčili Češi jako Berger,  Šmicer a Baroš.

Šestadvacetiletému fotbalistovi kontrakt v Leverkusenu vyprší v roce 2013, ale bundesligový celek již začal se zadákem vyjednávat o možném prodloužení smlouvy. Kadlec by se přestupu do Anglie nebránil. Otázkou však zůstává, zda by ho Bayer pustil.

Pokud Leverkusen postoupí do Ligy mistrů, Kadlec zůstane v Německu. Leverkusen totiž v letošní sezóně útočí na postup do Ligy mistrů. Momentálně je na druhé příčce zaručující přímý postup do této soutěže. A na třetí Hannover má náskok dvou bodů. I třetí příčka navíc zaručuje postup do předkola Ligy mistrů.

Pokud by se Leverkusenu do Ligy mistrů postoupit nepodařilo, dá se počítat s možným uvolňováním hráčů. A Kadlec by byl jedním z adeptů. O rodáka z Vyškova je prý nemalý zájem. Případná nabídka z Liverpoolu by se odmítala těžko. „Vím, že se na mě byli podívat na začátku sezóny na zápase proti Dortmundu, který jsme 2:0 vyhráli. Ale vůbec nevím, jestli se to někam posunulo,“ řekl pro deník Sport Kadlec.

Anglický tisk také spekuluje, že první Dalglisovou volbou na místo levého obránce by měl být Jose Enrique z Newcastlu a Kadlec jeho případnou náhradou. Přesto Kadlece zájem Reds potěšil. „Samozřejmě mě zájem takového klubu těší, koho by nelákala anglická liga, že? Ale teď o tom nepřemýšlím. Čeká nás těžký zápas s Villarrealem,“ připomněl čtvrteční zápas Evropské ligy.