Messi získal další Zlatý míč do sbírky!

January 8th 2013

 

Barcelonský ostrostřelec a šťastný tatínek Lionel Messi se stal už počtvrté v řadě držitelem Zlatého míče, čímž si zaznamenal jeden z dalších rekordů.

Pětadvacetiletý Argentinec za uplynulý rok nasbíral 91 rekordních branek. A překonal tak rekord Gerda Müllera, který vsítil 85 branek. Zlatý míč získal v roce 1970. Pozoruhodné je také to, že Messi vyhrál anketu už po čtvrté v řadě a tím překonal i Michela Platiniho, který anketu vyhrál jen třikrát po sobě a to v letech 1983-1985.  Po třech výhrách mají ještě Nizozemci Johan Cruyff a Marco van Basten. Ovšem i když je Messi držitelem čtyř Zlatých míčů, tak stejně nepřesvědčil některé kapitány a trenéry národních mužstev. Messiho jméno chybělo na hlasovacích lístcích hlavně v exotických zemích jako je Španělsko, Thajsko, Komora a Jižní Súdán.  Dále chyběl u zemí, jako je Francie a Německo.

Messiho konkurenti jako Cristiano Ronaldo a Andrés Iniesta skončili samozřejmě za ním. Cristiano Ronaldo měl 23,68 procent hlasů a Andrés Iniesta s 10,91 procenty hlasy skončil tedy až na třetím místě. Nejlepší fotbalistkou se stala premiérově Američanka Abby Wambochová s 20,67 procenty hlasů.

Jít na vyhlášení s puntíky? Není problém. Lionel Messi to vyřešil stylově a to tak, že přišel v neobvyklém puntíkatém obleku od známé návrhářské firmy Dolce & Gabbana. V podobném obleku se před lety objevil i Diego Maradona