Marek Jankulovski definitivně ukončil svou kariéru

February 20th 2012

Marek Jankulovski musel po svém zranění ukončit svou úspěšnou kariéru. Chce být zdravý a být se svou rodinou.

Jako další obětí zranění se stal čtyřiatřicetiletý bronzový medailista z mistrovství Evropy Marek Jankulovski.

Jeho zranění přišlo loni v březnu, kdy si v pohárovém utkání AC Milán s Palermem zranil koleno.

Českou soutěž opustil s bilancí 115 zápasů a 11 tref.

Při svém návratu do české ligy se v dresu Baníku Ostrava ukázal na hřišti na pouhých sedm minut. Netrvalo dlouho a potom co se dal dohromady po operaci křížových vazů v koleni jeho vážné zranění si v prvním startu obnovil.

“Když jsem šel na hřiště, byl to krásný pocit. Těšil jsem se, až se vrátím a pomůžu klubu na hřišti. I lidi se těšili, i když jich tehdy nepřišlo tolik, jak jsem očekával. Dali jsme gól, euforie byla velká a vůbec mě nenapadlo, že to tak rychle skončí,” vzpomínal.

Marek se dlouho rozhodoval zda svou kariéru ukončí, ale rodina a jeho zdraví je pro něj to nejdůležitější. Koleno by si dát dohromady mohl, ale pokud by se zranil ještě jednou musel by vaz přijmout od jiného dárce. Tam pak hrozí, že by to tělo nemuselo přijmout a mohly by nastat zdravotní komplikace.

Ostravský odchovanec patřil dlouhá léta k oporám české reprezentace, za niž nastoupil k 78 duelům a vstřelil 11 gólů.

Na léto plánuje Jankulovski rozlučkový zápas, na který by pozval bývalé spoluhráče z Itálie i národního mužstva. “Snažíme se to nějak dát dohromady. Přál bych si, aby ostravští fanoušci mohli na vlastní oči vidět hráče z AC Milán nebo třeba Pavla Nevěda,” dodal Jankulovski.

Úspěchy zažil hlavně za svého šestiletého angažmá v AC Milán.

“Kariéra byla úspěšná. Jak ta klubová, tak ta reprezentační. Konec je hořký, ale s tím, co jsem dokázal, jsem spokojený,”

Marek Jankulovski patřil dlouhodobě a k základním kamenům České reprezentace, za kterou odehrál 78 zápasů. V roce 2000, 2004 a 2008 nechyběl na evropských šampionátech a v roce v 2010 si zahrál na Mistrovství světa v Německu.

 

 

 

Zdroj: fotbal.idnes.cz, ifotbal.cz