Magická noc Bayernu

April 26th 2012

Dvě rány od hvězdného kanonýra Ronalda je nezlomily! Touha po finále ve vlastní aréně je postavila na nohy. Vzchopili se a převzali režii zápasu. Borci Bayernu Mnichov hnáni vidinou účasti v posledním duelu Ligy mistrů před vlastním publikem pokořili v penaltovém rozstřelu odvety semifinále nejprestižnější klubové evropské soutěže hvězdy Realu Madrid, které dramatické vyvrcholení psychicky neustály.

„Jakmile bylo jasné, že se finále Ligy mistrů se bude hrát v Mnichově, měli jsme všichni jasný cíl: hrát ten poslední zápas letošního ročníku. Dělali jsme vše, abychom si sen splnili. A nyní je skutečností. Jsme sice totálně mrtví a vyšťavení, ale naprosto šťastní,“ rozplýval se Bastian Schweinsteiger v prvních minutách čtvrtečního dne, když si dostatečně na ploše stadiónu San Bernabeu vychutnal oslavy postupu do finále, v němž se spoluhráči v domácí aréně vyzve 19. května Chelsea.

Právě míč z jeho kopačky pečetil postup Bayernu v páté sérii penaltového rozstřelu, který všichni na stadiónu prožívali s nevěřícím pohledem. Hned pět borců totiž pokutový kop neproměnilo. Tři na straně domácích, dva z Bayernu. „Když Lahm nedal gól ve čtvrté sérii už jako druhý z našich hráčů, myslel jsem, že umírám. Ale Bastian nás poslal do zápasu, který dělá sezónu výjimečnou,“ vyprávěl s úsměvem Uli Hoeness, prezident Bayernu.