Liverpool 3:1 Manchester United

March 6th 2011

Sir Alex Ferguson musel přetrpět druhou porážku v řadě. Tentokrát “Red Devils” prohráli na Anfield Road. Hráč domácího týmu nizozemec Kuijt nasázel United hattrick. Prohra Manchester United potěšila i Chelsea, jelikož díky tomu ještě žije šance na obhajobu titulu.

Hlavní zásluhu na výhře Liverpoolu měl snajpr Kuijt, který vyřadil Spartu z Evropské Ligy a teďko se vyřádil na United. Vydatně mu k tomu pomohla nová posila Liverpoolu uruguajský útočník Luis Suaréz, který byl u dvou gólů. Při prvním si pohrál s obranou United a předložil mu přihrávku při které pohodlně Kuijt zavěsil. Druhý gól dal nizozemec hlavou z malého vápna a u třetího gólu byl opět Suaréz, jelikož po jeho přímém kopu brankář United neudržel míč a pro Kuijta nebylo těžké skórovat.

Hostům ale chyběli obory v obraně, zraněný Rio Ferdinand a distancovaný Nemanja Vidič. Jejich náhradníci Smalling a Brown je nedokázali nahradit.

První půle přinesla hodně vzruchu, padli i čtyři žluté karty. Mezi provinilými byli Carragher, Škrtěl, Rafael a Van der Sar. V druhé půli se “Red Devils” snažili o zvrat, ale třetí gól Kuijta pohřbil naděje v dobrý výsledek. United se dočkali alespoň čestného gólu v nastaveném čase, o který se postaral střídající mexičan Hernández.

Andy Caroll se na hřišti objevil na posledních patnáct minut. Tato posila z Newcastlu za 35 milionů liber se ovšem prosadit nestačila a tak konečný výsledek šlágru 29. kola Premier Laegue byl 3:1.