Jak si vedli čtvrtfinalisté Ligy Mistrů v domácích soutěžích?

March 22nd 2012

Celkem 3 týmy, které se probojovali mezi osmičku nejlepších na starém kontinentě se představily doma v zajímavých zápasech. 
Borussia M´Gladbach – FC Bayern München 0:0- po penaltách 2:4
Hostující Bayern je pořádně rozjetý a dalo se očekávat, že si poradí i s týmem, který udivil Bundesligu svou bojovností. Oba kouči nešetřili své největší opory a tak se vyprodaný Borussia park mohl těšit na excelentní špíl.
Ze začátku byl aktivnější Bayern, už v 6. minutě napřáhl z hranice velkého vápna Kroos, ale jeho střela se od tyče odrazila, tam kam mnichovští nepotřebovali. V 15. minutě se nejvýš ve vápně domácích vyšplhal (super)Mario Gomez, ter Stegen vytáhl dobrý zákrok. Výtečná příležitost Gladbachu přišla v 49. minutě ve vápně se před Neurem zjevil Arango a lze říci, že selhal a vystrašil pouze některé diváky. Dalších 20 minut ovládal hru Bayern, ale posléze přišel naprosto milimetrový pas z levé strany a mladičký gólostroj Marco Reus potvrdil, že po tuhé zimě je ještě zamrzlý, událo se v 84. minutě. V prodloužení stála za zmínku pouze pumelice Arjena Robena, avšak ani nizozemský reprezentant neuspěl.

V penaltách se projevilo větší sebevědomí a větší zkušenost Bayernu a dá se říci, že zaslouženě postoupil a chová naději na dabl, či dokonce triple. Zazářil gólman Manuel Neuer, který vytasil několik reflexivních zákroků.

Juventus Torino-AC Milan odveta-2:2
Možná ještě nabytější zápas se udál na stadionu Juventusu, přijel sem AC. Trenéři netaktizovali a vytáhli rovnou všechna esa. Důležitým faktem byl jistě první zápas, takže v Miláně to bylo 2:1 pro Juve. K zápasu vzhlížel také Pavel Nedvěd. Ve 28. minutě se do souboje s Milánským gólmanem dostal kapitán domácích Alessandro del Piero a odšpuntoval divoký večírek.  V jednapadesáté minutě vyrovnal parádní hlavičkou Djamel Mesbah a o zápletku bylo postaráno. Navíc kýženého gólu dosáhl Milan v 81 minutě Maxim Lópezem, začaroval na hranici šestnáctky a vymetl šibenici. Drama penaltového rozstřelu rázně odmítl Mirko Vučinić, napřáhl z 28 metrů a míč skončil přesně tam, kam ho předtím poslal López. Z postupu se teda radoval Juventus.