Fotbalisté Sparty a Plzně znají své soupeře.

December 21st 2012

 

O soupeřích ve vyřazovací fázi Evropské ligy rozhodl čtvrteční los v Nyonu. Jednoho z nejtěžších soupeřů poslal los sparťanským fotbalistům, kteří vyzvou Chelsea samozřejmě s Petrem Čechem. Soupeře vytáhl bývalý nizozemský útočník Patrick Kluivert. A druhý český zástupce Plzeň, která skončila v podzimní části Evropské ligy na prvním místě, narazí na Neapol.

Posledního vítěze Ligy mistrů přivítá s úctou Sparta 14. února doma. Prodej lístků na zápas Evropské ligy Sparta–Chelsea bude zahájen v lednu. Chelsea, však cenu lístků netají a nabízí je za  930 korun. Pokud nestihnete první zápas, je zde možnost že stihnete odvetný a to 21. února v Londýně. Malé děti a senioři mají vstup na Stamford Bridge za poloviční cenu. Snad se jen nebude opakovat situace, která nastala na jaře 2011, kdy Sparta nadměrně zvýšila ceny na utkání Evropské ligy s Liverpoolem. Tehdy vstupenky nabízela od 1500 do 3000 korun (lístky nevyprodala). Příznivci Liverpoolu si i oficiálně postěžovali na UEFA.

“Atraktivnější los nás ani nemohl potkat,” řekl sparťanský trenér Vítězslav Lavička. “Samozřejmě, že v soubojích nebudeme favoritem, Chelsea patří mezi špičkové evropské kluby. Je pro nás ctí a velkou motivací, že se s nimi můžeme poměřit.”

“Krásný soupeř, krásný stadion, bude to zážitek,” prohlásil záložník Josef Hušbauer.

Plzeň je svým soupeřem nadmíru spokojená a to nejen protože je Neapol hratelná, ale hlavně proto, že nemusí cestovat daleko na východ. Zklamaní by byli například z BATE Borisov. První utkání odehraje Plzeň 14. února v Neapoli.