FC VIKTORIA PLZEŇ vs FC Barcelona 0:2

October 23rd 2011

Utkání mezi Plzní a Barcelonou se odehrálo 19. října na největším stadionu Nou Camp. Plzenští fotbalisté včetně trenéra Vrby se v rozhovorech zmiňovali hlavně o tom, aby si tento zápas užili a vryl se jim do paměti přeci jenom hrát na největším a nejslavnějším stadiónu proti Barcelonským mistrům a nejlepším fotbalistům planety. Očekávaný výsledek tedy, že Barcelona porazí Plzeň o několik gólů se sice splnila, ale ne zas tak doslova. Barcelona začala utkání podle očekávání, držela míč a byla velmi nebezpečná.  Ze začátku utkání se sice hned v 10. minutě prosadil domácí obratný Andrés Iniesta, který sehrál se spoluhráčem Messim technickou krásu. První poločas se však Plzni dařil lépe. Snažila se udržet míč a dostávat se do útoku.Plzeň se k zakončení nedostala během celého zápasu ani jednou, s jejími protiútoky si domácí obrana bez problémů poradila.

V tomto utkání neměl nejlepší hráč planety Lionel Messi střelecké štěstí, dostal se do několika nádherných šancí, které kdyby proměnil, tak je Plzeň automaticky odepsaná. Druhý poločas se Plzni moc nepovedl, ale to bude tím, že tlak Barcelony zesílil a Plzeň nemohla nic dělat, jen bránit slavné protiútoky Barcelony. Do další šance se dostal zase Messi, který měl na svých kopačkách jasný gól, ale zakončení mu doslova sebral Limberský. Bohužel v závěru zápasu tedy v 82. minutě se prosadil Villa. Petržela ztratil míč na polovině hřiště a Barcelona šla ihned do protiútoku ve třech hráčích. Messi se dostal až k brankáři Marku Čechovi, ale poté co ztroskotal na Čechovi, tak se prosadil Villa do prázdné brány. Se svými neúspěšnými šancemi se Lionel Messi nedočkal čtyřicátého gólu v Lize mistrů.

Trenér Pavel vrba ovšem o tomto utkání říká, že si ostudu v Barceloně neudělali. Oba týmy se utkají za dvanáct dní znovu, v úterý 1. listopadu v pražském Edenu bude domácím mužstvem Plzeň.