FC BARCELONA – Real Sociedad 2 – 1

February 5th 2012

Barcelona nastoupila bez své skvělé opory a tvůrce hry Xaviho.

Lionel Messi měl ve 2. minutě zápasu obrovskou šanci, kterou nevyužil. Dostal se sám před Brava, ale jeho střelu k tyči tento brankář parádně vykryl.

Poprvé se ukázal v základní sestavě mladičký dvacetiletý útočník Cristian Tello, který ve včerejším zápase zazářil a byl to právě on, kdo  si v 9. minutě šikovně naběhl po levé straně a s pomocí Messiho úspěšně zakončil. Messimu se v posledních zápasech moc nedaří, ale byl to on, kdo zařídil první gólovou přihrávku Barcelony.

V tomto utkání podal vynikající výkon také kapitán domácích Carlos Puyol, který nejenže Barcelonu zachraňoval svými skvělými obranými zákroky, ale také stíhal rozdávat míče dopředu.

Barcelona měla v tomto utkání mnoho neproměněných šancí. Většinou za nimi stál Lionel Messi.

Možná díky tomu se hostující Real Sociedad snažil zavařit domácímu brankáři Valdésovi. V tomto zápase jasně dominovala Barcelona, ale jejich gólové příležitosti většinou končili mimo branku. Náskok domácích byl tedy překvapivě minimální.

Ve druhém poločase musel zasahovat znovu Valdés, ale pokus Sebastianu byl marný.

V 71. minutě se konečně po několika neúspěšných gólových akcích prosadil držitel zlatých míčů Lionel Messi.

Ke konci zápasu se Real Sociedad probral a byl více agresivní než na začátku. To možná dělalo starosti Guardiolovi, protože hostující San Sebastian předvedl festival faulů.

Hosté už stihli jen snížit po zásluze Carlose Vely.

Velmi nepříjemné zranění zažil Sergio Busquets, který si lehce svou vlastní vinou sklouzl pro roztržené koleno. Toto zranění asi nebylo pro slabé povahy a vy se na to můžete podívat. Kůže se mu pod kolenem od kopačky soupeře roztrhla jako kus papíru. Doktoři po utkání zveřejnili pozitivní zprávu a to takovou, že vazy ani kloub poškozený nejsou. Tržná rána na koleni musela šikovného Busquetse zatraceně bolet.