Fabrice Muambu nadále v kritickém stavu

March 19th 2012

Celý fotbalový svět se modlí, aby se Fabrice Muamba uzdravil a zase naběhl na hřiště jako čiperka.

Tento třiadvacetiletý záložník Boltonu leží po infarktu na jednotce intenzivní péče a jeho stav je nadále kritický.

Muamba zkolaboval ve čtvrtfinálovém zápase anglického FA Cupu s Tottenhamem Hotspur.  Vše se odehrálo velmi nečekaně za stavu 1:1 ve 42. minutě. Muamba náhle zkolaboval a několik minut nedýchal. Přivolaní lékaři k jeho oživování přímo na hřišti použili techniku dýchání z úst do úst a defibrilátor. V úsilí pokračovali v útrobách stadionu a i při převozu do nemocnice.

Proč došlo u Muamby k zástavě srdce, lékaři zatím neoznámili. “Tyto zástavy srdce jsou u mladých lidí velice vzácné, týkají se zhruba jednoho člověka z 50 tisíc,” tvrdí kardiolog z London Bridge Hospital Sanjay Sharma, který by měl dnes na žádost samotných hráčů provést preventivní vyšetření kádru Tottenhamu.

Celý fotbalový svět se teď upíná jen na Muambu. “Doufám, že je Fabrice Muamba OK. Jsem z toho stále v šoku. Modlím se za něj i celou rodinu,” sdělil Twitteru útočník Manchesteru United Wayne Rooney.

Vzkaz poslal i Andrea Pirlo z Juventusu, který Muambovi věnoval sobotní výhru 5:0 nad Fiorentinou v italské Serii A. “Naše góly patří Fabrici Muambovi, který bojuje o život. Jsme s ním a snad se brzy uzdraví”.

Vyjádřil se i Robin van Persie: “Jsem tak smutný z toho co se dnes stalo Muambovi. Hrál jsem s ním pár let. Je to skvělý chlap. Vždycky měl úsměv na tváři. Prosím, aby se mu ten úsměv zase vrátil. Mé myšlenky jsou s vámi a vaši krásnou rodinou!”


 

 

 

 

 

 

zdroj: tyden.cz, fotbalportal.cz