EURO 2012: Známe prvního finalistu

June 28th 2012

Fotbalisté Španělska porazili v semifinále mistrovství Evropy Portugalsko a míří do finále turnaje, které si zahrají s lepším z dvojice Německo-Itálie.

Španělská hra letos není na šampionátu nijak zajímavá. Španělé samozřejmě drželi více míč a pohrávali si s ním. Do zakončení se dostal Iniesta a na druhé straně i Ronaldo, který, však těsně minul tyč. Výraznější šanci si do konce poločasu nevypracoval ani jeden tým.

Ve druhém poločasu vytvořil šanci pro svého spoluhráče Ronaldo, avšak Besiktase, přestřelil. Španělé se snažili hru oživit tím, že vystřídají příchodem čerstvých ofenzivních hráčů Fábregase a Navase. Překvapivou střelu si dovolil Xavi, ale bohužel byla doprostřed branky, kde stál gólman Patrícia.

Po druhé tak na tomto šampionátu následovalo prodloužení po remíze 0:0. V prodloužení byli lepší Španělé. Portugalci měli málo sil.  Těsně před koncem prodloužení mohl skórovat Ramos, ale ten těsně minul.

Následovalo tak penaltové drama.

Jako první šel za Španěly Alonso, který neproměnil. Poté šel Moutinho, kterého Casillas přesně vystihl a také neproměnil. Iniesta s penaltou neměl žádné problémy a proměnil s jistotou. Za Portugalsko proměnil Pepe k levé tyčce. Jako další šel Piqué, který také proměnil k levé tyčce. Za Portugalsko jako další proměnil špičkově Nani.

Dalším střelcem byl Ramos, který neproměnil penaltu před několika týdny v semifinále Ligy mistrů, avšak proti Portugalsku kopl úplně jinak. Místo tvrdé a prudké rány zvolil nadýchaný oblouček. Ronaldo si při rozhodujících penaltách nevystřelil, protože jeho spoluhráč Bruno Alves napálil pouze břevno a to mu bylo “prd” platné, protože poté v páté sérii proměnil a poslal Španělsko do finále Cesc Fábregas, který naskočil do druhého poločasu jako náhradník.

Neproměněné penalty: Moutinho, Bruno Alves, Alonso
zdroj: isport.cz