Warning: Use of undefined constant s - assumed 's' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59743/virtual/www/domains/utfg.info/wp-content/themes/UTFG2020/loop.php on line 2

EURO 2012: Češi se se šampionátem loučí

June 21st 2012

Čeští fotbalisté prohráli ve čtvrtfinále mistrovství Evropy s Portugalskem 0:1. Jediným střelcem utkání se stal Ronaldo, který tak zastavil naději českého výběru.

Do zápasu s Portugalskem šel český tým s jasným úkolem a to udržet Ronalda maximálně mimo dosah míče a rychle mu ho sebrat. To se v prvním poločase dařilo, i když měl Jiráček spolu s Theem s tímto úkolem spoustu starostí. Samozřejmě na hřišti Ronaldo nebyl sám a spolu s ním dělaly české obraně problémy i “nájezdy” technicky velmi šikovného Fábia Coentra spolu s Raulem Meirelesem. V prvním poločasu se zdál Ronaldo trochu neklidný a to hlavně proto, že si ho naše obrana dokázala pohlídat. Utkání jsme začali aktivně, ale chyběla nám koncovka.

Druhý poločas se zdál být trochu více fotbalový, ale to hlavně ze strany Portugalců, kteří na Petra Čecha stále stříleli. Ronaldo měl mnoho šancí, ale své šikovné hlavičky využil až v 79. minutě, kdy se mu podařilo odhlavičkovat centr ze strany a tím překonal v tomto zápase vynikajícího Petra Čecha.

Český tým se už k většímu tlaku nedostal, prohrál 0:1. Portugalsko tak postoupilo do semifinále, kde se střetne s lepším z dvojice Španělsko – Francie.