EURO 2012: Anglie – Itálie 0:1

June 25th 2012

Angličané se po nevydařeném penaltovém rozstřelu loučí s evropským šampionátem. 

Už od úvodního hvizdu se Italové stáhli a hráli defenzivní fotbal. Ale i tak měli více šancí, než Anglie ta hrála velmi opatrný fotbal a zpočátku se jí nedařilo vytvořit žádnou gólovou šanci. Itálie vsázela na útočné akce Balotelliho, ale ani tento aktivní hráč nedokázal s výsledkem nic udělat. Zápas tedy skončil v základní hrací době 0:0 a týmy tak čekalo prodloužení. Italové v prodloužení dokázali míč dostat do sítě, avšak asistent hlavního rozhodčí překazil radost z gólu a odmávl ofsajd.

Trenér Anglie Roy Hodgson si vybral pětici nejzkušenějších hráčů, avšak při důležitých penaltách neuspěli a vyhořeli. Jeden z nejzkušenějších hráčů Ashley Cole  dosud odehrál za anglickou reprezentaci 98 utkání, ale zklamal a vystřelil doslova “šudlu”. Dalším Anglickým kanonýrem byl Ashley Young, který napálil břevno. Zrovna tyto dva hráči byli vybráni hlavně, protože se jim na tréninku pokutové kopy nesmírně dařily.

Přitom důvěru kouče Roye Hodgsona měli. “Vybrali jsme pět skvělých exekutorů, ale bohužel dva z nich selhali,” řekl na pozápasové tiskovce.

Naopak Italové míří do semifinále, kde se utkají s neporaženým Německem. 

 

 

 

zdroj: isport.cz

foto: blogs.bettor.com