Didier Drogba se loučí s Chelsea.

May 22nd 2012

V sobotu 19. května dokázala poprvé v historii vyhrát Ligu mistrů Chelsea FC. Londýnský klub ve finále porazil Bayern Mnichov na pokutové kopy 4:3, v normální hrací době skončil zápas 1:1 po gólech Thomase Müllera a Didiera Drogby.

Bayern si na domácím hřišti vytvářel perfektní šance, které, však nekončily góly. Bayern si po celý zápas vyvíjel velký tlak a celkově byl lepší. První gól přišel až po dlouhých 83 minutách, kdy poslal do vedení domácí tým Müller.

Pro Chelsea se zdálo vše ztracené, protože celý zápas bránili. Po tomto góle a za stavu 1:0 se Chelsea musela vrhnout do útoku a to se vyplatilo. Drogba naskočil na rohový kop a důraznou hlavičku pod břevno srovnal a poslal zápas do prodloužení.

Za, co se kanonýr domácích Arjen Robben  bude fackovat? No hlavně za neproměněnou penaltu, kterou dokonale přečetl Petr Čech a dal Chelsea velkou naději na úspěch.

O triumfu Chelsea rozhodl Drogba po proměněné penaltě.

No a teď k “didimu”. Hrdina finále ligy mistrů Didier Drogba opouští Chelsea po osmi letech. Na konci června mu skončí smlouva a nedohodl se na jejím prodloužení. Klub o tom informoval v prohlášení na svém webu.