Britové vydali minci, která vysvětluje OFFSIDE

January 4th 2012

Myslíte si o sobě, že jste velký znalec všelijakých sportovních aktivit? Co se fotbalu týče asi nejnepochopitelnějším pravidlem je zde offside (pro neznalé). Když jsem se jako malinká dívala na fotbal, nikdy jsem tomuto pravidlu moc nerozuměla, ale pak se vše změnilo a já pravidlo “pečlivě” nastudovala. Až po tom co jsem dostala svou oblíbenou fotbalovou knihu k vánocům, tak jsem se o tomto pravidlu dočetla více. Toto nepochopitelné pravidlo se i pro mě stalo po přečtení a pár nákresech pochopitelným. Někdy může tento nevinný offside rozhodnout o výsledku a je velmi zrádný, někdy nastane situace, že si ani sám rozhodčí není úplně jist, zda to byl offside nebo ne. Jen závidím fotbalistům jejich trpělivost s tímto pravidlem.

Jako velmi zajímavou novinku tu pro Vás mám minci, která dokonale vysvětluje offside. V rámci propagační kampaně před Olympijskými hrami v roce 2012, které se mimochodem uskuteční v Londýně. Ve velké Británii rozhodli vyrobit minci, v hodnotě 50 pencí. Mince vypadá co se týče designu velmi kouzelně a samozřejmě fotbalově. Na zadní straně mince je nákres, který zjednodušenou formou vysvětluje fotbalové pravidlo o postavení mimo hru.

„Kdybych dostal, byť jen 50 pencí pokaždé, když někomu vysvětluji pravidlo o postavení mimo hru, tak bych byl velmi bohatý. Když se tato mince dostane do oběhu, tak věřím, že splní svůj účel,“ prohlásil novinář Neil Wolfson, který je autorem návrhu.