Bílek přizval do nominace dva nadějné útočníky

August 28th 2012

Zdá se, že trenér Michal Bílek konečně dá šanci mladým talentům, kteří oživí reprezentační fotbal. Na kvalifikační utkání s Dánskem, které se sehraje 8. záři povolal dva mladé talenty Václava Kadlece a Matěje Vydru „Má tah na branku, sebedůvěru a v koncovce si počíná velmi klidně,“ vysvětluje Bílek.

Bílek věří, že jsou to dva největší talenty v Česku a tak jim dá prostor ukázat se proti Dánsku, kde mu budou chybět opory reprezentace jako Tomáš Rosický a Václav Pilař, který má dlouhodobě zraněné koleno a chybět bude nejméně půl roku. Samozřejmě  bude chybět i Milan Baroš, který v národním týmu ukončil kariéru.

Češi hrají v Dánsku v sobotu 8. září, v úterý 11. září pak v přípravném utkání v Teplicích přivítají Finsko.

Nominace na Dánsko

Brankáři: Petr Čech (Chelsea), Jaroslav Drobný (Hamburk), Jan Laštůvka (Dněpropetrovsk)

Obránci: František Rajtoral (Plzeň), Tomáš Sivok (Besiktas), Theodor Gebre Selassie (Brémy), Michal Kadlec (Leverkusen), Roman Hubník (Hertha Berlín), Marek Suchý (Spartak Moskva), David Limberský (Plzeň).
Záložníci: Petr Jiráček (Wolfsburg), Tomáš Hübschman (Šachtar Doněck), Josef Hušbauer (Sparta), Jaroslav Plašil (Bordeaux), Jan Rezek (Famagusta), Vladimír Darida (Plzeň), Milan Petržela (Augsburg)

Útočníci: David Lafata (Jablonec), Matěj Vydra (Watford), Václav Kadlec (Sparta), Tomáš Pekhart (Norimberk).