Barcelona vs Osasuna 2:3

February 11th 2012

Fanoušci a snad i samotný tým Barcelony musí být po dnešním sehraném utkání velmi zklamán.  Barceloně se na venkovních hřištích moc nedaří a z celých deseti zápasů, vyhrála pouze čtyři. Vybojovala si čtyři remízy a dvě prohry. Dnes na půdě Osasuny. 

Na Barcelonu čekalo 23. kolo španělské ligy a prohrála 2:3 na hřišti Osasuny. Je možné, že byli fotbalisté Barcelony trochu nervózní, protože je čekal nelehký úkol. A to získat tři body na venkovní půdě. Barcelona měla v dnešním utkání šanci snížit vedoucí náskok Realu Madrid. To se jí však nepodařilo a ztrácí na Real Madrid stále sedm bodů. Real Madrid má však šanci svůj náskok zvýšit, a to v nedělním utkání s Levante.

Už od první minuty zápasu neměla Barcelona zápas tak úplně pod kontrolou a naopak, domácí Osasuna vyapdala velmi nažhaveně. Přihrávky domácího týmu byly na krátkou vzdálenost a tým Osasuny je měl většinou pod kontrolou.

O první gól se postaral srbský útočník Lekič a po přihrávce García nezaváhal a v klidu překonal Valdése.

V osmé minutě mohl Alexis vyrovnat, ale rozhodčí uznal za vhodné odpískat ofsajd, který nebyl.

Lekič se prosadil po druhé a to ve 22. minutě, kdy se sám ocitl ve vápně a pohodlně uklidil centr do branky.

Pokusy Barcelony byly v dnešním utkání marné. Možná to bylo ne úplně dokonalým povrchem hřiště, ale možná to také bylo jen nesoustředěním se mladých hráčů. Za zmínku také stojí to, že okolo sebe neměl Messi Iniestu a ani Xaviho se, kterými tvoří hru.

Po změně stran se Barcelona trochu probrala a po centru Cuency snížil Sánchez. To však bylo Barceloně k “prdu” a o chvilku později přišel další šikovný centr do vápna Barcelony a García propálil gólmana Valdése.

V 73. minutě stihnul snížit mladičký Tello, který zaznamenal ve svém třetím ligovém startu za Barcelonu druhý gól.

Je jasné, že Barceloně titul dál uniká!