Barcelona – Chelsea 2:2

April 27th 2012

Senzace dokonána. Chelsea i v deseti s Barcelonou remizovala a je ve finále Ligy mistrů

Téměř hodinu jen v deseti bez vyloučeného kapitána Terryho, v úvodu druhé půli ztrestána penaltou, z níž Messi ovšem trefil jen břevno, přesto Chelsea semifinálovou odvetu Ligy mistrů proti Barceloně zvládla. Na Nou Campu nakonec díky gólu Torrese v nastaveném čase remizovala 2:2, takže po čtyřech letech si zahraje 19. května v Mnichově finále proti postupujícímu z druhé dvojice Real Madrid – Bayern.Teď už víme že je to Bayern.

FC Barcelona vyhrála od roku 2008 pod vedením Josepa Guardioly třináct z šestnácti možných trofejí, v uplynulém týdnu se ale pozice vládce klubového fotbalu otřásla v základech. Katalánci po prohře 1:2 s Realem Madrid ztratili reálnou naději na zisk titulu a v úterý nezvládli ani slibně rozehranou odvetu semifinále Ligy mistrů s Chelsea. Guardiola byl po remíze 2:2 plný emocí a marně hledal příčiny vyřazení. V nejbližších dnech se také rozhodne, zda bude v klubu pokračovat.

Jednačtyřicetiletého kouče, který s Barcelonou doteď sbíral samé úspěchy, pohltilo zklamání. Nedovedl si vysvětlit, proč jeho svěřenci ztratili vedení 2:0, když už navíc v té době hráli přesilovku po vyloučení Johna Terryho z 37. minuty. “Neumím hráčům říct, co udělali špatně, proč nejsou ve finále. Popravdě ani nevím, co teď cítím. Dělali jsme vše, ale nestačilo to. Tohle prostě není náš rok,” řekl smutný Guardiola.